Wimbledon: powtórka z Birmingham. Naomi Osaka znów przegrała z Julią Putincewą!

Naomi Osaka z drugiego z rzędu turnieju została wyeliminowana przez Julię Putincewą. Japońska mistrzyni US Open 2018 i Australian Open 2019 odpadła w I rundzie Wimbledonu.

Naomi Osaka Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Naomi Osaka
Naomi Osaka (WTA 2) nie ma ostatnio dobrej passy. Z Rolanda Garrosa odpadła w III rundzie. W jedynej próbie przed Wimbledonem wygrała jeden mecz. W Birmingham pokonała Marię Sakkari, a następnie uległa Julii Putincewej (WTA 39). W Londynie została wyeliminowana przez Kazaszkę. W I rundzie mistrzyni US Open 2018 i Australian Open 2019 przegrała 6:7(4), 2:6. W pierwszym secie Osaka nie wykorzystała prowadzenia 3:1 i 3-1 w tie breaku. Kolejną rywalką Putincewej będzie Viktorija Golubić, pogromczyni Igi Świątek.

W trwającym 96 minut meczu Putincewa obroniła trzy z czterech break pointów, a sama wykorzystała trzy z siedmiu szans na przełamanie. Kazaszce naliczono 15 kończących uderzeń i siedem niewymuszonych błędów. Osaka miała 34 piłki wygrane bezpośrednio i 38 pomyłek. Bilans ich wszystkich spotkań to teraz 3-0 dla Osaki (6-0 w setach).

Dla Osaki był to 14. wielkoszlemowy występ i po raz drugi odpadła w I rundzie. Wcześniej przytrafiło się jej to w Rolandzie Garrosie 2017. Putincewa to dwukrotna ćwierćfinalistka Rolanda Garrosa (2016, 2018). W Wimbledonie Kazaszka nigdy nie doszła dalej niż do II rundy.   ZOBACZ WIDEO Mike Tyson o swoim stosunku do marihuany. "Pomaga nam lepiej wykorzystywać nasz potencjał"

Anastasija Sevastova (WTA 12) pokonała 6:3, 6:4 Kristie Ahn (WTA 190). W drugim secie Amerykanka z 1:4 wyrównała na 4:4, ale to wszystko, na co było ją stać. W ciągu 79 minut Łotyszka zaserwowała siedem asów. Obroniła siedem z dziewięciu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z sześciu okazji. W II rundzie zmierzy się z Danielle Collins (WTA 34), która wygrała 6:3, 7:5 z Zariną Dijas (WTA 86). Amerykanka odparła piłkę setową w 10. gemie drugiej partii. W trwającym 80 minut meczu obie tenisistki popełniły po 23 niewymuszone błędy. Collins posłała 26 kończących uderzeń, a Dijas miała ich 15.

Odpadła Marketa Vondrousova (WTA 14), która przegrała 4:6, 4:6 z Madison Brengle (WTA 85). W ciągu 72 minut Czeszka zdobyła 15 z 20 punktów przy siatce i uzyskała pięć przełamań, ale siedem razy oddała podanie. Przy swoim drugim serwisie zgarnęła tylko sześć z 25 piłek. Miesiąc temu w Rolandzie Garrosie Vondrousova dopiero w finale uległa Ashleigh Barty. Kolejną rywalką Brengle będzie Karolina Muchova (WTA 68), która w 86 minut pokonała 7:5, 6:2 Aleksandrę Krunić (WTA 113). Czeszka wywalczyła 15 z 21 punktów przy siatce. Obroniła dwa break pointy i wykorzystała trzy z 16 szans na przełamanie. Naliczono jej 33 kończące uderzenia i 27 niewymuszonych błędów. Serbka miała 15 piłek wygranych bezpośrednio i 33 pomyłki.

Anastazja Potapowa (WTA 71) zwyciężyła 2:6, 6:4, 6:1 Jil Teichmann (WTA 89). Rosjanka od 2:6, 3:4 zdobyła dziewięć z 10 kolejnych gemów. Obie zawodniczki miały po 12 break pointów. Moskwianka trzy razy oddała podanie, a sama zaliczyła pięć przełamań. Weronika Kudermetowa (WTA 59) pokonała 6:2, 6:4 Ysaline Bonaventure (WTA 114). W ciągu 76 minut Rosjanka zniwelowała sześć z siedmiu break pointów i zaserwowała siedem asów.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Julia Putincewa awansuje do III rundy Wimbledonu 2019?