Tenis. Wimbledon 2019: Julia Goerges wciąż bez sposobu na Serenę Williams. Kiki Bertens wyeliminowana

Serena Williams pokonała Julię Goerges w III rundzie Wimbledonu 2019. O ćwierćfinał Amerykanka zmierzy się w poniedziałek z Carlą Suarez. Odpadła Kiki Bertens, która przegrała z Barborą Strycovą.

Serena Williams PAP/EPA / WILL OLIVER / Na zdjęciu: Serena Williams
Julia Görges (WTA 17) ponownie nie znalazła sposobu na Serenę Williams (WTA 10). Rok temu Amerykanka była górą w półfinale Wimbledonu. Tym razem w IV rundzie pokonała Niemkę 6:3, 6:4. Siedmiokrotna mistrzyni londyńskiej imprezy podwyższyła na 5-0 bilans meczów z Görges (10-0 w setach).

W obu setach Williams uzyskała po jednym przełamaniu, odpowiednio na 4:2 i 3:2. W trwającym 72 minuty meczu Amerykanka zaserwowała siedem asów, o dwa więcej od rywalki. Zdobyła 12 z 13 punktów przy siatce. Naliczono jej 19 kończących uderzeń i 15 niewymuszonych błędów. Görges miała 17 piłek wygranych bezpośrednio i 13 pomyłek.

Rok temu w Londynie Niemka po raz pierwszy doszła dalej niż do IV rundy wielkoszlemowej imprezy. W obecnym sezonie nie powiodło się jej w Australian Open i Rolandzie Garrosie, w których nie wygrała żadnego meczu. Williams notuje 19. występ w Wimbledonie i po raz 16. awansowała do 1/8 finału.

W czwartek Lauren Davis (WTA 95) wyeliminowała Andżelikę Kerber, mistrzynię Wimbledonu 2018. Amerykanka po raz drugi doszła w Londynie do III rundy (2014). W sobotę przegrała 3:6, 3:6 z Carlą Suarez (WTA 31). W ciągu 68 minut Hiszpanka wykorzystała wszystkie sześć break pointów. Posłała 13 kończących uderzeń i popełniła 17 niewymuszonych błędów. Davis zanotowano 15 piłek wygranych bezpośrednio i 30 pomyłek.

Suarez podwyższyła na 3-1 bilans meczów z Davis. Dla Hiszpanki to 16. awans do IV rundy wielkoszlemowego turnieju. W Londynie w tej fazie wystąpi po raz trzeci, wcześniej w 2013 i 2016 roku. Wimbledon to jedyny turniej tej rangi, w którym tenisistka z Barcelony jeszcze nie osiągnęła ćwierćfinału.

Williams zmierzy się z Suarez o 14. ćwierćfinał w Londynie. Bilans ich meczów to 6-0 dla Amerykanki. Hiszpanka w sumie urwała jej 16 gemów. Po raz trzeci tenisistki te zmierzą się w wielkoszlemowej imprezie. Williams nie dała Suarez żadnych szans w III rundzie Australian Open 2010 (6:0, 6:3) i w ćwierćfinale US Open 2013 (6:0, 6:0).

Odpadła Kiki Bertens (WTA 4), która przegrała 5:7, 1:6 z Barborą Strycovą (WTA 54). Holenderka była w opałach w poprzedniej rundzie, ale wyeliminowała Taylor Townsend po obronie piłki meczowej. Tym razem tenisistka z Wateringen została zatrzymana. W ciągu 96 minut Czeszka zdobyła 32 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu i 31 z 41 przy siatce. Odparła siedem z ośmiu break pointów, a sama zaliczyła cztery przełamania. Strycova posłała 22 kończące uderzenia przy 16 niewymuszonych błędach. Bertens miała 21 piłek wygranych bezpośrednio i 29 pomyłek. Czeszka i Holenderka po razie doszły do ćwierćfinału Wimbledonu, odpowiednio w 2014 i 2018 roku.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Serena Williams awansuje do ćwierćfinału Wimbledonu 2019?