ATP Bastad: Nicolas Jarry i Joao Sousa bez strat na otwarcie. Jeremy Chardy pokonał Pablo Carreno

Nicolas Jarry w dwóch setach pokonał Henriego Laaksonena w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Bastad. Do 1/8 finału awansowali też m.in. Joao Sousa, Damir Dzumhur, odpadł Pablo Carreno, który przegrał z Jeremym Chardym.

Marcin Motyka
Nicolas Jarry Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Nicolas Jarry
Nicolas Jarry po raz pierwszy w karierze pojawił się na starcie turnieju ATP w Bastad. Debiutancki mecz okazał się dla niego udany. We wtorek, w I rundzie, po godzinie i 43 minutach rywalizacji Chilijczyk pokonał 7:6(1), 7:5 Henriego Laaksonena. O wygranej 23-latka z Santiago zadecydowała większa skuteczność przy piłkach na przełamanie. Obaj tenisiści mieli po sześć break pointów, ale o jednego więcej wykorzystał Jarry, który o ćwierćfinał powalczy z Mikaelem Ymerem .

Inny Chilijczyk, Cristian Garin, poznał we wtorek swojego inauguracyjnego przeciwnika. Najwyżej rozstawiony uczestnik Swedish Open 2019 zmierzy się z Jeremym Chardym. Francuz ograł 6:4, 4:6, 7:5 Pablo Carreno, kwalifkanta.

Joao Sousa zaserwował cztery asy, uzyskał cztery przełamania i wygrał 7:6(3), 6:4 z Jozefem Kovalikiem. W II rundzie oznaczony "ósemką" Portugalczyk zagra z reprezentantem gospodarzy, Eliasem Ymerem. Szwed, posiadacz dzikiej karty, wyszedł zwycięsko z trzysetowej potyczki z Thiago Monteiro.

Seta na otwarcie nie stracił również Juan Ignacio Londero. Argentyńczyk pokonał 6:3, 6:2 swojego rodaka, Facundo Arguello. Kolejnym przeciwnikiem Londero, turniejowej "szóstki", został Hugo Dellien. Boliwijczyk wyeliminował Ernestsa Gulbisa, który skreczował w drugiej partii z powodu choroby.

Z turniejem pożegnał się już rozstawiony z numerem siódmym Casper Ruud. Norweg we wtorek czterokrotnie został przełamany i przegrał 4:6, 2:6 z Damirem Dzumhurem. W kolejnej fazie Bośniak zmierzy się z Roberto Carballesem.

Albert Ramos, mistrz Swedish Open z 2016 roku, pokonał 6:1, 7:5 Constanta Lestienne'a i w 1/8 finału stanie naprzeciw rozstawionego z numerem drugim Fernando Verdasco. Oznaczony "trójką" Pablo Cuevas w swoim pierwszym meczu zmierzy się z Federico Delbonisem, który okazał się lepszy od Bernabe Zapaty. Z kolei Richard Gasquet, turniejowa "czwórka", zagra z Dennisem Novakiem. Austriak odprawił z kwitkiem Steve'a Darcisa.