WTA Palermo: awans Alize Cornet po nocnym maratonie. Efektowne otwarcie Kiki Bertens

Alize Cornet wyeliminowała Martinę Trevisan po nocnym maratonie w I rundzie turnieju WTA International w Palermo. Łatwo pierwszy mecz wygrała Kiki Bertens.

Alize Cornet Getty Images / Minas Panagiotakis / Na zdjęciu: Alize Cornet
Spotkanie Alize Cornet (WTA 53) z Martiną Trevisan (WTA 157) zakończyło się nocną porą, o godz. 0:53. Francuzka zwyciężyła 6:7(5), 6:4, 6:1 po dwóch godzinach i 43 minutach. W pierwszym secie tenisistka z Nicei prowadziła 3:1, a później przegrywała 3:5. Doprowadziła do tie breaka, w którym lepsza była Włoszka. W drugiej partii reprezentantka gospodarzy z 1:3 wyrównała na 3:3, ale od 4:4 straciła osiem z dziewięciu kolejnych gemów. W spotkaniu miało miejsce 16 przełamań, z czego 10 dla Cornet. Tenisistki te spotkały się w drugim kolejnym turnieju. W Lozannie Francuzka wygrała 6:4, 6:4.

Kiki Bertens (WTA 5) w 72 minuty rozbiła 6:0, 6:1 Jekaterinę Gorgodze (WTA 193). Holenderka odparła dwa break pointy i zamieniła na przełamanie sześć z 16 okazji. Jej łupem padło 60 z 98 rozegranych punktów (61 proc.). W II rundzie piąta rakieta globu zmierzy się z Serbką Aleksandrą Krunić.

Viktoria Kuzmova (WTA 49) zwyciężyła 6:4, 3:6, 6:3 Elisabettę Cocciaretto (WTA 507) po dwóch godzinach i trzech minutach. Słowaczka mogła wygrać w dwóch setach. Prowadziła 6:4, 3:1 i straciła pięć gemów z rzędu. W trzeciej partii Włoszka z 1:4 zbliżyła się na 3:4, ale tenisistka z Koszyc skruszyła opór 18-letniej reprezentantki gospodarzy. Kuzmova zaserwowała dziewięć asów i zdobyła 30 z 41 punktów przy własnym pierwszym podaniu. W II rundzie zagra z Holenderką Arantxą Rus.

Jil Teichmann (WTA 82) pokonała 7:6(3), 7:5 Darię Gawriłową (WTA 87). W drugim secie Szwajcarka wróciła z 2:4 i obroniła piłkę setową w 10. gemie. W trwającym dwie godziny i sześć minut meczu wykorzystała cztery z pięciu break pointów. Australijka popełniła siedem podwójnych błędów. Fanny Stollar (WTA 224) wygrała 6:1, 3:6, 6:4 z Sarą Errani (WTA 237). W trzecim secie Węgierka odrodziła się ze stanu 1:3, 0-40. Rywalką Włoszki miała być jej rodaczka Martina di Giuseppe, jednak półfinalistka turnieju w Bukareszcie z ubiegłego tygodnia wycofała się z powodu choroby wirusowej. W ciągu godziny i 50 minut Errani popełniła 10 podwójnych błędów, a Stollar posłała osiem asów.

Laura Siegemund (WTA 72) przegrała 1:6, 4:6 z Jasmine Paolini (WTA 142). Niemka wykorzystała tylko dwa z sześciu break pointów, a sama pięć razy oddała podanie. Kolejną rywalką reprezentantki gospodarzy będzie Irina-Camelia Begu (WTA 100), która pokonała 7:5, 6:2 Terezę Mrdezę (WTA 210). Chorwatka z 2:5 wyrównała na 5:5, ale straciła osiem z 10 kolejnych gemów. W spotkaniu miało miejsce 11 przełamań, z czego siedem dla Rumunki.

Sara Sorribes (WTA 98) uległa 4:6, 5:7 Fionie Ferro (WTA 75). Francuzka zdobyła 29 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z ośmiu break pointów. To jej drugie zwycięstwo nad Hiszpanką w tym roku (Hobart). Ferro jest niepokonana od sześciu meczów. W ubiegłym tygodniu zdobyła tytuł w Lozannie. Anna-Lena Friedsam (WTA 280) wygrała 6:2, 7:6(6) ze Stefanie Vögele (WTA 112). W pierwszym secie Niemka od 0:2 zdobyła sześć gemów. W drugiej partii obroniła cztery piłki setowe, jedną przy 4:5 i dwie przy 3-6 w tie breaku. Kolejną rywalką Friedsam będzie Cornet.

Alize Cornet (Francja, 2) - Martina Trevisan (Włochy, WC) 6:7(5), 6:4, 6:1
Viktoria Kuzmova (Słowacja, 3) - Elisabetta Cocciaretto (Włochy, Q) 6:4, 3:6, 6:3
Jil Teichmann (Szwajcaria, 8) - Daria Gawriłowa (Australia) 7:6(3), 7:5
Jasmine Paolini (Włochy) - Laura Siegemund (Niemcy, 6) 6:1, 6:4
Fiona Ferro (Francja) - Sara Sorribes (Hiszpania, 7) 6:4, 7:5
Irina-Camelia Begu (Rumunia) - Tereza Mrdeza (Chorwacja, Q) 7:5, 6:2
Anna-Lena Friedsam (Niemcy) - Stefanie Vögele (Szwajcaria) 6:2, 7:6(6)
Fanny Stollar (Węgry, LL) - Sara Errani (Włochy, WC) 6:1, 3:6, 6:4

Czy Alize Cornet awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Palermo?