ATP Hamburg: Alexander Zverev wybronił się przed porażką. Dominic Thiem i Fabio Fognini wyeliminowani

Alexander Zverev przegrywał 2:6 i 2:5, mimo to w trzech setach pokonał Filipa Krajinovicia w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 500 w Hamburgu. Odpadli najwyżej rozstawiony Dominic Thiem i oznaczony "trójką" Fabio Fognini.

Marcin Motyka
Alexander Zverev Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Alexander Zverev zdecydował się na udział w turnieju ATP w Hamburgu, by wystąpić przed rodzimą publicznością i nabrać wiary w siebie. A niewiele rzeczy buduje pewność tenisisty tak, jak wygranie niemal przegranego meczu. W piątek, w ćwierćfinale European Open 2019, Niemiec przegrywał z Filip Krajinoviciem 2:6, 2:5 i był o dwa punkty od porażki, ale odwrócił losy spotkania, zdobył 11 z 13 końcowych gemów i ostatecznie zwyciężył 2:6, 7:5, 6:2.

- Nie grałem dobrze i musiałem to wszystko jakoś odwrócić. W pewnym momencie znalazłem swój rytm, zmieniłem taktykę, zacząłem być bardziej agresywny i wszystko się udało. Pomogli mi kibice. Dali mi siłę, by przez to przejść - mówił, cytowany przez portal atptour.com, Zverev, który w ciągu dwóch godzin i 20 minut gry zapisał na swoim koncie 12 asów, pięć przełamań i 34 zagrania kończące.

W półfinale rozstawiony z numerem drugim Niemiec zmierzy się z Nikołozem Basilaszwilim, którego pokonał w październiku zeszłego roku w Szanghaju. Oznaczony "czwórką" Gruzin w piątek wykonał kolejny krok w kierunku obronienia tytułu, ogrywając 6:2, 6:3 Jeremy'ego Chardy'ego.

Na 1/4 finału zakończyła się przygoda Dominika Thiema z European Open 2019. Najwyżej rozstawiony Austriak po dwóch tie breakach przegrał z Andriejem Rublowem. Mecz trwał godzinę i 47 minut. W tym czasie Rosjanin zaserwował dwa asy, dwukrotnie został przełamany, wykorzystał dwa z czterech break pointów i zagrał 20 uderzeń wygrywających. Z kolei Thiemowi zapisano cztery asy i 22 winnery.

Pokonując aktualnie czwartego w rankingu ATP Thiema, Rublow odniósł największe zwycięstwo w karierze. - Uważam, że obok Rafy Nadala Dominic jest najlepszym specjalistą od gry na mączce, więc ta wygrana jest dla mnie czymś wyjątkowym - powiedział 21-latek z Moskwy.

O finał Rosjanin zagra z Pablo Carreno. Hiszpan w piątek wygrał 3:6, 6:2, 7:6(4) z rozstawionym z numerem trzecim Fabio Fogninim, kończąc spotkanie dopiero przy siódmym meczbolu. - To nie był łatwy mecz. Ale przeciw Fabio zawsze gra się trudno i ciągle musisz być skoncentrowany - stwierdził Carreno, który podwyższył na 5-0 bilans bezpośrednich konfrontacji z Włochem.