WTA Cincinnati: wygrane Szarapowej i Kuzniecowej. Jastremska lepsza od Woźniackiej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Maria Szarapowa
Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Maria Szarapowa

Maria Szarapowa i Swietłana Kuzniecowa awansowały do II rundy turnieju WTA Premier 5 w Cincinnati. Odpadła Karolina Woźniacka, która przegrała z Dajaną Jastremską.

Maria Szarapowa (WTA 97) przerwała serię trzech z rzędu przegranych spotkań. W I rundzie turnieju w Cincinnati Rosjanka pokonała 6:3, 7:6(4) Alison Riske (WTA 37) po godzinie i 55 minutach. W pierwszym secie miało miejsce jedno przełamanie, które była liderka rankingu uzyskała na 5:3. W drugiej partii Szarapowa wróciła ze stanu 1:4 i 3:5. Rosjanka podwyższyła na 4-0 bilans spotkań z Amerykanką. Kolejną rywalką mistrzyni imprezy z 2011 roku będzie Ashleigh Barty.

Swietłana Kuzniecowa (WTA 153) zwyciężyła 7:6(3), 6:7(4), 6:4 Anastasija Sevastova (WTA 11) po dwóch godzinach i 35 minutach. W meczu miało miejsce 17 przełamań, z czego dziewięć dla Rosjanki. Była wiceliderka rankingu podwyższyła na 4-1 bilans spotkań z Łotyszką. W II rundzie zmierzy się z Dajaną Jastremską (WTA 32), która pokonała 6:4, 6:4 Karolinę Woźniacką (WTA 19). W ciągu 96 minut Ukrainka obroniła 11 z 15 break pointów, a sama wykorzystała sześć z 12 szans na przełamanie.

Aryna Sabalenka (WTA 9) wygrała 6:1, 6:4 z Petrą Martić (WTA 21). W trwającym 80 minut meczu Białorusinka popełniła 10 podwójnych błędów, ale przy swoim pierwszym podaniu zdobyła 28 z 34 punktów. Obroniła wszystkie siedem break pointów, a sama zaliczyła trzy przełamania. W ubiegłym sezonie tenisistka z Mińska zanotowała pierwszy występ w Cincinnati i doszła do półfinału.

Johanna Konta (WTA 15) przegrała 3:6, 6:3, 5:7 z Rebekką Peterson (WTA 74). W pierwszym secie Szwedka wykorzystała break pointa na 2:0 i nie oddała przewagi. W drugiej partii również było jedno przełamanie, które Brytyjka uzyskała na 4:2. W decydującej odsłonie tenisistka z Eastbourne z 1:4 wyrównała na 4:4, ale w 11. i 12. gemie zdobyła tylko punkt. Mecz trwał dwie godziny i 33 minuty.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA) WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,944 mln dolarów poniedziałek, 12 sierpnia

I runda gry pojedynczej:

Aryna Sabalenka (Białorus, 9) - Petra Martić (Chorwacja) 6:1, 6:4 Swietłana Kuzniecowa (Rosja, WC) - Anastasija Sevastova (Łotwa, 11) 7:6(3), 6:7(4), 6:4 Rebecca Peterson (Szwecja, Q) - Johanna Konta (Wielka Brytania, 14) 6:3, 3:6, 7:5 Dajana Jastremska (Ukraina)- Karolina Woźniacka (Dania) 6:4, 6:4 Maria Szarapowa (Rosja, WC) - Alison Riske (USA, WC) 6:3, 7:6(4)

wolne losy: Ashleigh Barty (Australia, 1); Naomi Osaka (Japonia, 2); Karolina Pliskova (Czechy, 3); Simona Halep (Rumunia, 4); Kiki Bertens (Holandia, 5); Petra Kvitova (Czechy, 6); Elina Switolina (Ukraina, 7); Sloane Stephens (USA, 8)

Czy Maria Szarapowa pokona Ashleigh Barty?