Magdalena Fręch awansowała do ćwierćfinału. Dwa wyrównane sety w Concord

Magdalena Fręch kontynuuje walkę o punkty w turnieju ITF o puli nagród 60 tys. dolarów na kortach twardych w Concord. Polska tenisistka awansowała w środę do ćwierćfinału.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Getty Images / Francois Nel / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Notowana na 238. miejscu w rankingu WTA Magdalena Fręch zmierzyła się z Sophie Chang (WTA 418). Obie panie dostały się do głównej drabinki poprzez eliminacje. Obie pokonały w I rundzie wyżej klasyfikowane przeciwniczki, ponieważ Polka odprawiła Dankę Kovinić, a Amerykanka wygrała z Johanną Larsson.

W pierwszym secie środowego pojedynku Fręch przełamała jako pierwsza, ale rywalka szybko wyrównała na po 4. Potem doszło do rozgrywki tiebreakowej, w której nasza reprezentantka zdobyła ze stanu 3-4 cztery punkty z rzędu i zwieńczyła premierową odsłonę przy pierwszej okazji.

Emocje były również w drugiej partii. Najpierw Polka odrobiła stratę przełamania. Potem prowadziła 5:3 i zmarnowała piłkę meczową. Niewiele brakowało, a Chang odwróciłaby losy seta. Łodzianka jednak utrzymała nerwy na wodzy w 11. gemie, po czym wykorzystała trzeciego meczbola przy serwisie tenisistki gospodarzy.

Fręch wygrała 7:6(4), 7:5 i awansowała do ćwierćfinału. W czwartek jej przeciwniczką będzie Amerykanka Ann Li (WTA 178). Po zakończeniu zmagań w Concord Polka uda się do Nowego Jorku, gdzie w przyszłym tygodniu zostaną rozegrane eliminacje do wielkoszlemowego US Open 2019.