US Open: Magdalena Fręch wygrała pierwszy mecz w eliminacjach. Odprawiła reprezentantkę Chin

Magdalena Fręch awansowała do II rundy kwalifikacji wielkoszlemowego US Open 2019 na kortach twardych w Nowym Jorku. W poniedziałek polska tenisistka okazała się w dwóch setach lepsza od Chinki Jia-Jing Lu.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Getty Images / Ezra Shaw / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
W zeszłym sezonie Magdalena Fręch (WTA 222) bez powodzenia startowała w Nowym Jorku, ponieważ już w I rundzie kwalifikacji pokonała ją Amerykanka Danielle Lao. W tym roku łodzianka spędziła na kortach twardych USA miesiąc, ale dopiero w zeszłym tygodniu osiągnęła ćwierćfinał dużego turnieju ITF w Concord. Do drabinki eliminacji US Open 2019 dostała się jako jedna z ostatnich tenisistek.

Jej pierwsza rywalka, Jia-Jing Lu (WTA 189), wybrała inną drogę przygotowań do startu w USA. Postawiła na mniejsze turnieje ITF rozgrywane w Chinach i Tajlandii, a jeden z nich, odbywający się w Ulanqab w Mongolii Wewnętrznej, nawet wygrała. Mimo wyższej lokaty w rankingu WTA reprezentantka Państwa Środka nie była faworytką poniedziałkowego meczu z Polką.

Nasza tenisistka szybko chciała udowodnić swoją wyższość, ale długo nie mogła przełamać serwisu przeciwniczki. Lu obroniła pojedyncze break pointy w czwartym i szóstym gemie. Teraz to ona miała swoją szansę, ale Fręch uratowała serwis. Przy stanie 4:3 Polka w końcu zdobyła kluczowego breaka, po czym zwieńczyła seta przy drugiej okazji.

W drugiej odsłonie gra była początkowo wyrównana, ponieważ obie panie pilnowały podania. Przy stanie 3:2 Chinka zaskoczyła rywalkę i zdobyła swoje premierowe przełamanie. Sytuacja ta zmobilizowała Fręch do walki. Polka zdobyła cztery gemy z rzędu, kończąc spotkanie przy pierwszej piłce meczowej. Po 77 minutach wygrała ostatecznie 6:3, 6:4.

Fręch po raz pierwszy wygrała mecz w eliminacjach do międzynarodowych mistrzostw USA. Jej środową przeciwniczką będzie doskonale jej znana Rebecca Sramkova (WTA 173), która w tym roku triumfowała w imprezie Bella Cup w Toruniu. Polka ma ze Słowaczką bilans 2-0, bowiem pokonała ją w finale kwalifikacji do Rolanda Garrosa 2018 oraz w I rundzie tegorocznych zawodów ITF w Trnawie.