WTA Nanchang: Jelena Rybakina w półfinale po bitwie z Viktoriją Golubić. Awans Shuai Peng

Jelena Rybakina pokonała po trzysetowej bitwie Viktoriję Golubić w ćwierćfinale turnieju WTA International w Nanchangu. Shuai Peng wygrała z Lin Zhu, a Nina Stojanović wyeliminowała Katerynę Kozłową.

Jelena Rybakina Getty Images / Abbie Parr / Na zdjęciu: Jelena Rybakina
Jelena Rybakina (WTA 69) pozostaje w grze o drugi tytuł w głównym cyklu. W lipcu tego roku triumfowała w Bukareszcie. W Nanchangu w ćwierćfinale wróciła z 3:5 w trzecim secie i zwyciężyła 6:4, 3:6, 7:5 Viktoriję Golubić (WTA 76). W trwającym dwie godziny i 21 minut meczu Szwajcarka popełniła 10 podwójnych błędów. Obie tenisistki uzyskały po 10 przełamań. Kazaszka zdobyła o dwa punkty więcej (101-99).

Nina Stojanović (WTA 134) wygrała 6:7(5), 6:4, 6:4 z Kateryną Kozłową (WTA 74) po dwóch godzinach i 51 minutach. Serbka obroniła 11 z 15 break pointów, a sama wykorzystała sześć z 10 szans na przełamanie. Tenisistka z Belgradu osiągnęła pierwszy półfinał w WTA Tour. Z powodu problemów zdrowotnych Stojanović sezon rozpoczęła w kwietniu. W czerwcu była notowana na 252. miejscu w rankingu, a w najbliższy poniedziałek znajdzie się w okolicach 110. pozycji (najwyżej w karierze). Jeśli w Nanchangu awansuje do finału zadebiutuje w Top 100.

Shuai Peng (WTA 132) pokonała 6:4, 7:6(5) Lin Zhu (WTA 115). W drugim secie wyżej notowana Chinka z 2:5 doprowadziła do tie breaka po obronie dwóch piłek meczowych. W nim z 1-4 wyszła na 5-4, ale straciła trzy kolejne punkty. W ciągu godziny i 42 minut miało miejsce 11 przełamań, z czego sześć dla Peng. Była 14. rakieta globu awansowała do pierwszego półfinału od października 2017 roku (Tiencin).

W półfinale Rybakina po raz pierwszy zmierzy się z Peng. Stojanović zagra z Rebekką Peterson, z którą nigdy wcześniej się nie spotkała.

Jiangxi Open, Nanchang (Chiny)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
piątek, 13 września

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Jelena Rybakina (Kazachstan, 4) - Viktorija Golubić (Szwajcaria, 6) 6:4, 3:6, 7:5
Nina Stojanović (Serbia) - Kateryna Kozłowa (Ukraina, 7) 6:7(5), 6:4, 6:4
Shuai Peng (Chiny) - Lin Zhu (Chiny) 6:4, 7:6(5)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Jelena Rybakina awansuje do finału turnieju WTA w Nanchangu?