WTA Seul: bolesna porażka Urszuli Radwańskiej. Polka nie wykorzystała czterech piłek meczowych

Urszula Radwańska prowadziła już 6:1, 5:1, ale nie wykorzystała czterech piłek meczowych w pojedynku z Destanee Aiavą. Polska tenisistka przegrała w I rundzie eliminacji do zawodów WTA International na kortach twardych w Seulu.

Rafał Smoliński
Urszula Radwańska Getty Images / Lachlan Cunningham / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
W zeszłym tygodniu Urszula Radwańska (WTA 288) nie przeszła kwalifikacji do imprezy w chińskim Nanchangu. Teraz nie udało się jej tego dokonać w Seulu. Koreańska stolica kojarzy się z triumfem jej starszej siostry Agnieszki z 2013 roku. Tutaj "Isia" rozegrała również ostatni mecz w karierze.

Ula Radwańska bardzo dobrze zaczęła mecz z Destanee Aiavą (WTA 190). W pierwszym secie zdobyła dwa przełamania i pewnie wygrała 6:1. W drugim było już 3:0 dla Polki, ale opady deszczu wyprosiły z kortu obie tenisistki. Po wznowieniu krakowianka wysunęła się na 5:1, lecz nie była w stanie zakończyć pojedynku.

Nasza tenisistka zmarnowała dwa meczbole w ósmym oraz dziesiątym gemie i pozwoliła Australijce wyrównać na po 5. Potem był wyrównany tie break, w którym tenisistka z Antypodów zwyciężyła do 9. W trzecim secie Polka nie nawiązała walki i trzykrotnie straciła serwis. Po dwóch godzinach i 18 minutach przegrała ostatecznie 6:1, 6:7(9), 1:6.

Oznaczona "dziewiątką" Aiava powalczy w niedzielę o główną drabinkę turnieju w Seulu ze swoją rodaczką Priscillą Hon (WTA 123), która kilka dni temu pokonała w Hiroszimie Katarzynę Kawę.

KEB Hana Bank Korea Open, Seul (Korea Południowa)