WTA Wuhan: Sloane Stephens pożegnała Shuai Zhang. Caroline Garcia rywalką Ashleigh Barty

Sloane Stephens pokonała Shuai Zhang i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier 5 w Wuhanie. Caroline Garcia oddała cztery gemy Darii Kasatkinie i zmierzy się z Ashleigh Barty.

Sloane Stephens Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Sloane Stephens
Sloane Stephens (WTA 14) z Osaki przeniosła się do Wuhanu. W Japonii w II rundzie urwała trzy gemy Włoszce Camili Giorgi. W Chinach na początek pokonała 7:5, 6:4 Shuai Zhang (WTA 34). W pierwszym secie Amerykanka wróciła z 2:4. W drugiej partii od 4:1 straciła trzy gemy, ale dwa kolejne padły jej łupem. W ciągu godziny i 44 minut mistrzyni US Open 2017 wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów i zdobyła o siedem punktów więcej (81-74). Stephens wyszła na prowadzenie 3-2 w bilansie meczów z Zhang. Kolejną rywalką Amerykanki będzie Yafan Wang lub Lauren Davis.

Caroline Garcia (WTA 30) wygrała 6:2, 6:2 z Darią Kasatkiną (WTA 40). W ciągu 81 minut Rosjanka popełniła 11 podwójnych błędów i zamieniła na przełamanie tylko jedną z ośmiu szans. Francuzka wykorzystała pięć z siedmiu break pointów i zdobyła 26 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Dla Kasatkiny to kolejne rozczarowanie. Bilans jej tegorocznych meczów to 9-19. Jedyny ćwierćfinał osiągnęła w Petersburgu, ale nie wygrała tam żadnego meczu. Miała wolny los, a w II rundzie nie musiała wychodzić na kort, bo dostała walkower od Marii Szarapowej. W styczniu Kasatkina była 10. rakietą globu, a w lipcu wypadła z Top 30 rankingu. Garcia ostatnio również nie miała dobrej passy. Latem z trzech turniejów w Ameryce Północnej odpadła w I rundzie (Toronto, Cincinnati, US Open). Kolejną rywalką Francuzki będzie Ashleigh Barty. Będzie to powtórka finału imprezy w Wuhanie z 2017 roku. Wtedy tytuł zdobyła Garcia po zwycięstwie nad Australijką 6:7(3), 7:6(4), 6:2.

Jelena Rybakina (WTA 49) zwyciężyła 7:5, 2:6, 6:0 Lin Zhu (WTA 108). W trwającym godzinę i 48 minut meczu Kazaszka miała pięć break pointów i wszystkie wykorzystała. Wzięła na Chince rewanż za porażkę poniesioną w I rundzie tegorocznego Australian Open.

Barbora Strycova (WTA 31) wróciła z 1:3 w pierwszym secie i pokonała 6:4, 6:2 Xiyu Wang (WTA 140). Czeszka odparła pięć z sześciu break pointów i zaliczyła cztery przełamania. Zdobyła 33 z 46 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Strycova, po osiągnięciu półfinału Wimbledonu, z trzech kolejnych turniejów odpadła po pierwszym meczu (Cincinnati, Nowy Jork, US Open). W II rundzie jej przeciwniczką będzie Simona Halep.

Dongfeng Motor Wuhan Open, Wuhan (Chiny)

Jelena Rybakina (Kazachstan, WC) - Lin Zhu (Chiny, Q) 7:5, 2:6, 6:0

wolne losy: Ashleigh Barty (Australia, 1); Karolina Pliskova (Czechy, 2); Elina Switolina (Ukraina, 3); Simona Halep (Rumunia, 4); Petra Kvitova (Czechy, 5); Kiki Bertens (Holandia, 6); Belinda Bencić (Szwajcaria, 7); Qiang Wang (Chiny, 8)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do III rundy turnieju WTA w Wuhanie?