WTA Taszkent: trudne otwarcie Margarity Gasparian. Tatjana Maria i Timea Babos w II rundzie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Margarita Gasparian
Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Margarita Gasparian

Margarita Gasparian pokonała w trzech setach Stefanie Voegele i awansowała do II rundy turnieju WTA International w Taszkencie. Zwycięstwa odniosły również Tatjana Maria i Timea Babos.

We wtorek Margarita Gasparian (WTA 55) rozpoczęła walkę o obronę tytułu w Taszkencie. W I rundzie miała trudną przeprawę ze Stefanie Vögele (WTA 128), którą zwyciężyła 6:4, 4:6, 6:4. W trwającym dwie godziny i dziewięć minut meczu Rosjanka zdobyła 43 z 60 punktów przy swoim pierwszym podaniu i uzyskała cztery przełamania. Kolejną rywalką moskwianki będzie Danka Kovinić.

Tatjana Maria (WTA 87) wygrała 7:6(5), 6:1 z Olgą Goworcową (WTA 216). W pierwszym secie Białorusinka z 1:4 doprowadziła do tie breaka odpierając po drodze trzy piłki setowe. Niemka opanowała sytuację, a w drugiej partii dominowała na korcie. W ciągu 82 minut wykorzystała sześć z 11 break pointów. Goworcowa popełniła siedem podwójnych błędów. Było to drugie spotkanie obu tenisistek w 2019 roku. W styczniu w Midland (ITF) w trzech setach zwyciężyła Białorusinka. W II rundzie Maria zmierzy się z Anną Kalinską.

Timea Babos (WTA 89) pokonała 6:2, 7:5 Kirsten Flipkens (WTA 100). W ciągu 90 minut Węgierka zgarnęła 26 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła sześć z ośmiu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z 10 szans. Następną przeciwniczką Babos będzie Pauline Parmentier (WTA 127), która w 69 minut rozbiła 6:1, 6:2 Aleksandrę Krunić (WTA 133). Francuzka odparła dwa break pointy i cztery razy odebrała rywalce podanie.

Monica Niculescu (WTA 106) wygrała 6:1, 7:5 z Niginą Abduraimową (WTA 552). W ciągu 81 minut Rumunka wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Ysaline Bonaventure (WTA 123) pokonała 6:3, 6:1 Akgul Amanmuradową (WTA 447). W trwającym 70 minut meczu Belgijka zdobyła 26 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie cztery z 14 okazji.

Tashkent Open, Taszkent (Uzbekistan) WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów wtorek, 24 września

I runda gry pojedynczej:

Margarita Gasparian (Rosja, 2) - Stefanie Vögele (Szwajcaria) 6:4, 4:6, 6:4 Tatjana Maria (Niemcy, 6) - Olga Goworcowa (Białoruś, Q) 7:6(5), 6:1 Timea Babos (Węgry, 7) - Kirsten Flipkens (Belgia) 6:2, 7:5 Monica Niculescu (Rumunia) - Nigina Abduraimowa (Uzbekistan, WC) 6:1, 7:5 Ysaline Bonaventure (Belgia) - Akgul Amanmuradowa (Uzbekistan, WC) 6:3, 6:1 Pauline Parmentier (Francja) - Aleksandra Krunić (Serbia) 6:1, 6:2

Czy Margarita Gasparian awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Taszkencie?