WTA Wuhan: udany rewanż Ashleigh Barty na Caroline Garcii za finał z 2017 roku. Awans Karoliny Pliskovej

Ashleigh Barty wzięła na Caroline Garcii rewanż za porażkę poniesioną w 2017 roku w finale imprezy WTA Premier 5 w Wuhanie. Do III rundy awansowała Karolina Pliskova.

Ashleigh Barty Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Ashleigh Barty
Ashleigh Barty pokonała 4:6, 6:4, 6:1 Caroline Garcię (WTA 30) w II rundzie turnieju w Wuhanie. W trwającym dwie godziny i 11 minut meczu Australijka zaserwowała dziewięć asów i zdobyła 41 z 55 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła siedem z 10 break pointów, a sama wykorzystała pięć z 13 szans na przełamanie. W 2017 roku obie tenisistki spotkały się w finale imprezy. Zwyciężyła Francuzka 6:7(3), 7:6(4) 6:2.

Kolejną rywalką Barty będzie Sofia Kenin (WTA 17), która wygrała 4:6, 6:4, 7:6(5) Elise Mertens (WTA 24). Amerykanka wróciła ze stanu 4:6, 1:3. W tie breaku trzeciego seta z 0-2 wyszła na 4-2, by stracić trzy punkty. Ostateczne słowo należało do Kenin, która awansowała do III rundy po dwóch godzinach i 22 minutach. Po raz drugi w tym roku pokonała Belgijkę (w ćwierćfinale na Majorce). Amerykanka w ubiegłym tygodniu w Kantonie wywalczyła trzeci tytuł w sezonie. Wcześniej triumfowała w Hobart i na Majorce.

Karolina Pliskova (WTA 2) pokonała 6:3, 6:3 Amandę Anisimovą (WTA 29). Czeszka w obu setach wróciła z 0:2. W ciągu 69 minut cztery razy oddała podanie, a sama zamieniła na przełamanie siedem z 17 szans. Dla Amerykanki był to pierwszy występ od blisko dwóch miesięcy. W sierpniu zmarł jej ojciec i trener, Konstantin Anisimov i półfinalistka tegorocznego Rolanda Garrosa wycofała się z US Open. Kolejną rywalką Pliskovej będzie Dajana Jastremska.

Kiki Bertens (WTA 8) zwyciężyła 3:6, 6:4, 6:2 Bernardę Perę (WTA 81). Amerykanka prowadziła 6:3, 4:3 z przełamaniem, ale straciła dziewięć z 11 kolejnych gemów. W ciągu godziny i 53 minut Holenderka zaserwowała osiem asów i zdobyła 33 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W III rundzie jej przeciwniczką będzie broniąca tytułu Aryna Sabalenka.

Belinda Bencić (WTA 10) przegrała 6:2, 3:6, 4:6 z Weroniką Kudermetową (WTA 45). W trzecim secie Szwajcarka z 0:2 wyszła na 4:2, ale straciła cztery ostatnie gemy. W trwającym dwie godziny i dziewięć minut meczu popełniła 13 podwójnych błędów. Rosjanka zaserwowała 11 asów. Kudermetowa podwyższyła na 3-1 bilans spotkań z Bencić. O ćwierćfinał moskwianka zmierzy się z Petrą Martić. Qiang Wang (WTA 16) pokonała 6:3, 6:3 Marie Bouzkovą (WTA 58). W ciągu 94 minut Chinka wykorzystała pięć z 11 break pointów. Kolejną rywalką reprezentantki gospodarzy będzie Alison Riske.

Dongfeng Motor Wuhan Open, Wuhan (Chiny)