WTA Pekin: trudne otwarcie Andżeliki Kerber. Wysokie prowadzenie i krecz Qiang Wang

Andżelika Kerber pokonała w trzech setach Shuai Zhang w I rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Pekinie. Qiang Wang prowadziła 7:5, 4:0 z Ajlą Tomljanović, ale mecz zakończył się kreczem Chinki.

Andżelika Kerber Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
W niedzielę Andżelika Kerber (WTA 12) rozpoczęła dziewiąty występ w Pekinie. Niemka wróciła z 2:4 w trzecim secie i zwyciężyła 6:2, 1:6, 6:4 Shuai Zhang (WTA 31). W trwającym godzinę i 54 minuty meczu była liderka rankingu obroniła 10 z 14 break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu szans. Było to ich drugie spotkanie w Pekinie. W ubiegłym sezonie wygrała Chinka 6:1, 2:6, 6:0. W II rundzie Kerber zmierzy się ze Słowenką Poloną Hercog.

Niecodzienny przebieg miał mecz Qiang Wang (WTA 16) z Ajlą Tomljanović (WTA 49). W pierwszym secie Chinka prowadziła 5:1, by wygrać go 7:5. W drugiej partii reprezentantka gospodarzy prowadziła 4:0, ale przy 5:4 skreczowała, a powodem były skurcze. W II rundzie Australijka zmierzy się z Alison Riske, finalistką turnieju w Wuhanie.

Kristina Mladenović (WTA 44) wygrała 6:3, 6:2 z Danielle Collins (WTA 33). W ciągu 70 minut Francuzka zdobyła 22 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z 12 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Petra Kvitova. Julia Putincewa (WTA 38) w 69 minut rozbiła 6:0, 6:1 Annę Blinkową (WTA 66). Kazaszka zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu szans. W II rundzie zmierzy się z Ashleigh Barty.

Christina McHale (WTA 104) zwyciężyła 6:0, 1:6, 6:3 Swietłanę Kuzniecową (WTA 69). W ciągu godziny i 50 minut Amerykanka obroniła osiem z 11 break pointów, a sama zaliczyła pięć przełamań. Rosjanka w Pekinie zdobyła dwa tytuły (2006, 2009). Kolejną rywalką McHale będzie jej rodaczka Lauren Davis lub Karolina Woźniacka. Dunka w stolicy Chin triumfowała w 2010 i 2018 roku.