ATP Szanghaj: Taylor Fritz pokonał Fernando Verdasco. Nikołoz Basilaszwili i Joao Sousa odrobili straty

Taylor Fritz w trzech setach pokonał Fernando Verdasco w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju. Stratę partii w niedzielę odrobili Nikołoz Basilaszwili i Joao Sousa.

Marcin Motyka
Taylor Fritz Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Taylor Fritz
Turniej w Szanghaju jest zwieńczeniem tzw. "Asian Swingu" - trzytygodniowego cyklu imprez ATP Tour rozgrywanych w Azji. Zawody posiadają rangę Masters 1000 i są jednymi z najważniejszych w jesiennej części sezonu.

W meczu otwarcia Rolex Shanghai Masters 2019 Nikołoz Basilaszwili okazał się lepszy od Radu Albota. Gruzin wprawdzie przegrał pierwszego seta, ale w dwóch kolejnych stracił tylko cztery gemy i ostatecznie zwyciężył 4:6, 6:1, 6:3. Rozstawiony z numerem 15. Basilaszwili w ciągu dwóch godzin i dziewięciu minut rywalizacji zaserwował dwa asy, uzyskał cztery przełamania i posłał 35 zagrań kończących.

Aż przez dwie godziny i 39 minut walczyli ze sobą Taylor Fritz i Fernando Verdasco. Gorą z tej konfrontacji wyszedł Amerykanin, który pokonał Hiszpana 7:6(2), 6:7(5), 6:4. Fritz w niedzielę zapisał na swoim koncie osiem asów, trzy breaki i 31 uderzeń wygrywających, a w II rundzie zmierzy się z rozstawionym z numerem siódmym Karenem Chaczanowem.

Joao Sousa potrzebował tie breaka trzeciego seta, by wyeliminować Filipa Krajinovicia. Portugalczyk po dwóch godzinach i 17 minutach wygrał 2:6, 6:4, 7:6(5), choć w całym meczu zdobył o sześć punktów mniej od rywala (90-96).

W niedzielę rozegrano również decydujące mecze kwalifikacji. Awanse do głównej drabinki wywalczyli Pablo Carreno, Jeremy Chardy, Aleksander Bublik, Juan Ignacio Londero, Marco Cecchinato i Cameron Norrie.

Rolex Shanghai Masters, Szanghaj (Chiny)