WTA Linz: Belinda Bencić odpadła w I rundzie. Efektowny awans Donny Vekić

Belinda Bencić przegrała z Anną-Leną Friedsam w I rundzie turnieju WTA International w Linzu. Donna Vekić rozbiła Polonę Hercog, a Julia Goerges pokonała Margaritę Gasparian.

Belinda Bencić Getty Images / Sean M. Haffey / Na zdjęciu: Belinda Bencić
Rozstawiona z numerem drugim Belinda Bencić (WTA 10) na I rundzie zakończyła występ w turnieju w Linzu. Szwajcarka uległa 4:6, 6:2, 2:6 Annie-Lenie Friedsam (WTA 166). W pierwszym secie tenisistka z Wollerau od 4:0 straciła sześć gemów z rzędu. W drugiej partii Niemka nie wykorzystała prowadzenia 2:1 z przełamaniem, a w trzeciej dwa razy odebrała rywalce podanie. Mecz trwał godzinę i 51 minut. Friedsam zdobyła o trzy punkty więcej od Bencić (88-85). Kolejną rywalką Niemki będzie Jelena Rybakina (WTA 43), która pokonała 7:6(5), 6:2 Ninę Stojanović (WTA 98). W pierwszym secie Kazaszka wróciła z 1:3 i z 0-3 w tie breaku. W drugiej partii od 0:2 zgarnęła sześć kolejnych gemów.

Donna Vekić (WTA 21) w 50 minut rozbiła 6:1, 6:1 Polonę Hercog (WTA 48). Chorwatka zdobyła 19 z 20 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z sześciu break pointów. O ćwierćfinał zmierzy się z Kristinę Mladenović (WTA 46), która pokonała 6:1, 7:5 Katerinę Siniakovą (WTA 58). Francuzka prowadziła 6:1, 2:0, ale nie przyszło jej łatwo zamknięcie meczu w dwóch setach. W ciągu 81 minut zgarnęła 25 z 28 punktów przy własnym pierwszym serwisie i zamieniła na przełamanie siedem z 11 okazji. Mladenović wyrównała na 4-4 bilans spotkań z Czeszką.

Julia Görges (WTA 27) wygrała 6:4, 6:2 z Margaritą Gasparian (WTA 78). W trwającym 88 minut meczu Niemka obroniła 11 z 13 break pointów. Następną jej przeciwniczką będzie Andrea Petković (WTA 75). Alize Cornet (WTA 57) pokonała 6:4, 6:4 Barborę Strycovą (WTA 34). Czeszka wykorzystała tylko jedną z pięciu szans na przełamanie i po raz siódmy przegrała z Francuzką (bilans 3-7). Laura Siegemund (WTA 85) zwyciężyła 6:2, 5:7, 7:5 Fionę Ferro (WTA 65) po dwóch godzinach i 59 minutach. Niemka zmarnowała trzy piłki meczowe w 10. gemie drugiej partii, a w trzecim secie wróciła z 2:4 i obroniła dwa meczbole przy 4:5.

Alison van Uytvanck (WTA 44) pokonała 6:3, 6:2 Ysaline Bonaventure (WTA 113). Wyżej notowana Belgijka zaserwowała pięć asów i zdobyła 24 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Jej rodaczka popełniła siedem podwójnych błędów. Cori Gauff (WTA 110) weszła do głównej drabinki w miejsce Marii Sakkari, która wycofała się z powodu kontuzji prawego nadgarstka. Amerykanka wygrała 6:3, 7:6(3) ze Stefanie Vögele (WTA 132) po dwóch godzinach i dwóch minutach. W meczu było 12 przełamań, z czego siedem dla 15-latki z Delray Beach.

Upper Austria Ladies Linz, Linz (Austria)