WTA Tiencin: Qiang Wang i Dajana Jastremska w II rundzie. Kurumi Nara rywalką Magdy Linette

Qiang Wang i Dajana Jastremska awansowały do II rundy turnieju WTA International w Tiencinie. Kurumi Nara pokonała Harriet Dart i w czwartek będzie rywalką Magdy Linette.

Qiang Wang PAP/EPA / PETER FOLEY / Na zdjęciu: Qiang Wang
Qiang Wang (WTA 22) i Dajana Jastremska (WTA 23) bez straty seta zameldowały się w II rundzie imprezy w Tiencinie. Chinka pokonała 6:3, 6:4 Arinę Rodionową (WTA 236). Reprezentantka gospodarzy wykorzystała cztery z siedmiu szans na przełamanie. Ukrainka obroniła cztery z pięciu break pointów i wygrała 6:2, 6:3 z Lin Zhu (WTA 106).

Kolejną rywalką Jastremskiej będzie Shuai Peng (WTA 96), która zwyciężyła 6:2, 7:6(1) Xiaodi You (WTA 225). Mistrzyni imprezy z 2016 roku w drugim secie wróciła ze stanu 3:5. W trwającym godzinę i 41 minut meczu zamieniła na przełamanie siedem z 15 okazji. Zdobyła 21 z 30 punktów przy drugim podaniu rywalki. W II rundzie Wang zmierzy się z Brytyjką Heather Watson (WTA 125), która w poniedziałek odprawiła Ukrainkę Katerynę Bondarenko.

Saisai Zheng (WTA 38) wygrała 7:6(4), 6:2 z Ying-Ying Duan (WTA 363). Wyżej notowana Chinka obroniła piłkę setową w 10. gemie pierwszej partii, a w tie breaku wróciła z 1-3. W ciągu 91 minut tenisistka z Kantonu zdobyła 33 z 47 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zaliczyła dwa przełamania. Zheng podwyższyła na 6-1 bilans meczów z Duan. O ćwierćfinał reprezentantka gospodarzy zmierzy się z Weroniką Kudermetową (WTA 45), która pokonała 6:4, 6:2 Ajlę Tomljanović (WTA 50). Rosjanka odparła sześć z siedmiu break pointów.

Kurumi Nara (WTA 159) zwyciężyła 3:6, 6:1, 6:3 Harriet Dart (WTA 133) po dwóch godzinach i 14 minutach. W spotkaniu miało miejsce 12 przełamań, z czego siedem dla Japonki. Tenisistka z Hyogo to dawna 32. rakieta globu. W swoim dorobku ma jeden singlowy tytuł w głównym cyklu. Zdobyła go w 2014 roku w Rio de Janeiro. W czwartek zmierzy się z Magdą Linette, z którą ma bilans meczów 3-1.

Ons Jabeur (WTA 61) pokonała 6:4, 6:2 Jennifer Brady (WTA 56). W drugim secie Tunezyjka wróciła z 0:2. W trwającym 66 minut meczu zaserwowała siedem asów i zdobyła 25 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kolejną jej rywalką będzie Xiyu Wang (WTA 154), która wygrała 6:2, 7:6(2) z Kristie Ahn (WTA 87). W ciągu 96 minut Chinka wykorzystała pięć z 13 break pointów.

Shuai Zhang (WTA 41), która była rozstawiona z numerem piątym, wycofała się z powodu kontuzji prawego łokcia. W I rundzie doszło do starcia Xinyu Wang (WTA 155) i Shuyue Ma (WTA 224), które do głównej drabinki weszły jako szczęśliwe przegrane z kwalifikacji. Wyżej notowana reprezentantka gospodarzy wygrała 6:3, 6:1. W ciągu 73 minut 18-latka z Shenzhen zamieniła na przełamanie sześć z dziewięciu szans.