ATP Szanghaj: Hubert Hurkacz bez kolejnego kroku w deblu. Polak i Benoit Paire odpadli w II rundzie

Hubert Hurkacz i Benoit Paire odpadli w II rundzie debla rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju. W środę Polak i partnerujący mu Francuz w dwóch setach przegrali z Mate Paviciem i Bruno Soaresem.

Marcin Motyka
Hubert Hurkacz Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
We wtorek Hubert Hurkacz odniósł pierwsze w karierze deblowe zwycięstwo w imprezach rangi ATP Masters 1000. Kolejnego kroku nie udało mu się jednak wykonać. W środę, w II rundzie turnieju w Szanghaju, Polak i partnerujący mu Benoit Paire ulegli brazylijsko-chorwackiej parze Mate Pavić / Bruno Soares.

Pierwszego seta Hurkacz i Paire przegrali 1:6 po tym, jak Polak dwukrotnie został przełamany. W drugiej partii wyrównana walka trwała do stanu 5:5. Wówczas znów wrocławianin oddał podanie, a następnie Pavić i Soares zakończyli spotkanie.

Mecz trwał 54 minuty. W tym czasie Polak i Francuz zaserwowali dwa asy, trzykrotnie przegrali gemy serwisowe, nie uzyskali żadnego breaka i łącznie zdobyli 35 punktów, o 25 mniej od przeciwników.

Występ w deblu był dla Hurkacza jedynie dodatkiem do singla. W tej konkurencji Polak jest już w 1/8 finału. O ćwierćfinał zagra w czwartek, a jego rywalem będzie rozstawiony z numerem szóstym Stefanos Tsitsipas.

Z kolei oznaczeni numerem ósmym Pavić i Soares w 1/4 finału zmagań w grze podwójnej zmierzą się z duetem Juan Sebastian Cabal / Robert Farah. Najwyżej rozstawieni Kolumbijczycy w środę pokonali 6:0, 6:4 Amerykanów Johna Isnera i Sama Querreya.

Rolex Shanghai Masters, Szanghaj (Chiny)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 7,473 mln dolarów
środa, 9 października

II runda gry podwójnej:

Mate Pavić (Chorwacja, 8) / Bruno Soares (Brazylia, 8) - Hubert Hurkacz (Polska) / Benoit Paire (Francja) 6:1, 7:5

Czy Hubert Hurkacz powinien częściej występować w deblu?