WTA Tiencin: Weronika Kudermetowa pożegnała Dajanę Jastremską. Ons Jabeur lepsza od Julii Putincewej

Dajana Jastremska przegrała z Weroniką Kudermetową w ćwierćfinale turnieju WTA International w Tiencinie. Ons Jabeur wyeliminowała Julię Putincewą.

Weronika Kudermetowa Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Weronika Kudermetowa
Rozstawiona z numerem trzecim Dajana Jastremska (WTA 23) na ćwierćfinale zakończyła występ w Tiencinie. Ukrainka przegrała 4:6, 0:6 z Weroniką Kudermetową (WTA 45). W pierwszym secie 19-latka z Odessy z 1:5 zbliżyła się na 4:5, ale od tego momentu straciła siedem gemów z rzędu. W ciągu 73 minut Rosjanka obroniła trzy z czterech break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu okazji. Przy swoim pierwszym podaniu zdobyła 25 z 34 punktów. Kudermetowa osiągnęła trzeci półfinał w 2019 roku, po Den Bosch i Hiroszimie.

Ons Jabeur (WTA 61) zwyciężyła 7:6(5), 7:6(4) Julię Putincewą (WTA 36). W pierwszym secie Kazaszka z 1:4 wyszła na 6:5, ale przegrała go w tie breaku. W drugiej partii nie wykorzystała prowadzenia 4:0. W trwającym godzinę i 55 minut meczu obie tenisistki uzyskały po sześć przełamań. Tunezyjka zdobyła o 10 punktów więcej (89-79) i awansowała do drugiego półfinału w sezonie, po Eastbourne.

Rebecca Peterson (WTA 59) wróciła ze stanu 6:7, 0:2 i zwyciężyła 6:7(5), 6:4, 6:2 Yafan Wang (WTA 47). W trwającym dwie godziny i 44 minuty meczu Szwedka odparła dziewięć z 12 break pointów, a sama wykorzystała sześć z 11 szans na przełamanie. We wrześniu w Nanchangu tenisistka ze Sztokholmu zdobyła pierwszy tytuł w głównym cyklu.

W półfinale Kudermetowa zmierzy się z Heather Watson, pogromczynią Magdy Linette. Rosjanka i Brytyjka zmierzą się po raz pierwszy. Peterson zagra z Jabeur, którą w ubiegłym sezonie pokonała w Cagnes-Sur-Mer (ITF) w ich jedynym do tej pory spotkaniu.

Tianjin Open, Tiencin (Chiny)
WTA International, kort twardy, pula nagród 500 tys. dolarów
piątek, 11 października

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Weronika Kudermetowa (Rosja) - Dajana Jastremska (Ukraina, 3) 6:4, 6:0
Ons Jabeur (Tunezja) - Julia Putincewa (Kazachstan, 6) 7:6(5), 7:6(4)
Rebecca Peterson (Szwecja) - Yafan Wang (Chiny) 6:7(5), 6:4, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Weronika Kudermetowa awansuje do finału turnieju WTA w Tiencinie?