WTA Luksemburg: trudne otwarcie Viktorii Kuzmovej. Denisa Allertova lepsza od Mandy Minelli po dreszczowcu

Słowaczka Viktoria Kuzmova pokonała w trzech setach 17-letnią Amerykankę Katie Volynets w I rundzie turnieju WTA International w Luksemburgu. Czeszka Denisa Allertova obroniła piłkę meczową i wyeliminowała reprezentantkę gospodarzy Mandy Minellę.

Viktoria Kuzmova Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Viktoria Kuzmova
Viktoria Kuzmova (WTA 52) w dwóch ostatnich turniejach (Taszkent, Linz) doszła do ćwierćfinału. Występ w Luksemburgu rozpoczęła od zwycięstwa 6:7(4), 7:6(1), 6:1 nad Katie Volynets (WTA 389). Po wygraniu pierwszego seta, w drugim Amerykanka obroniła trzy piłki setowe i z 2:5 doprowadziła do tie breaka. Słowaczka pewnie go wygrała, a w trzeciej partii nie dała szans 17-letniej rywalce.

W trwającym dwie godziny i 33 minuty meczu Kuzmova zaserwowała osiem asów i zdobyła 37 z 48 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Słowaczka dwa razy została przełamana, a sama wykorzystała pięć z ośmiu szans na przełamanie. Kolejną jej rywalką będzie Niemka Laura Siegemund lub Ukrainka Marta Kostiuk.

Margarita Gasparian (WTA 81) wygrała 2:6, 7:6(4), 6:3 z Jil Teichmann (WTA 73) po dwóch godzinach i 11 minutach. W pierwszym secie Szwajcarka uzyskała dwa przełamania. W drugiej partii z 2:5 wyszła na 6:5, ale w tie breaku od 3-1 straciła sześć z siedmiu kolejnych punktów. W ósmym gemie decydującej odsłony oddała podanie ze stanu 40-15 i nie odrobiła straty. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek. O ćwierćfinał Gasparian zagra z Belgijką Alison van Uytvanck lub Rumunką Moniką Niculescu.

Tatjana Maria (WTA 86) pokonała 6:3, 1:6, 6:4 Shelby Rogers (WTA 219). Niemka przegrała pierwszych osiem punktów w trzecim secie, ale jej łupem padło sześć z ośmiu kolejnych gemów. W trwającym dwie godziny i minutę meczu obie tenisistki uzyskały po cztery przełamania. W II rundzie Maria zmierzy się z Amerykanką Cori Gauff lub Rosjanką Anną Blinkową.

W przedostatnim meczu dnia, zakończonym o godz. 23:47, Denisa Allertova (WTA 247) zwyciężyła 6:7(7), 7:6(5), 7:6(6) Mandy Minellę (WTA 168). Czeszka obroniła piłkę meczową przy 5-6 w tie breaku trzeciego seta. W trwającym trzy godziny i minutę meczu tenisistka z Pragi zaserwowała 12 asów i zdobyła o osiem punktów więcej od reprezentantki gospodarzy (142-134). Obie tenisistki zaliczyły po dwa przełamania. Było to ich drugie spotkanie. W ubiegłym sezonie w Norymberdze z wygranej cieszyła się Minella.

Ostatni mecz rozpoczął się po północy i trwał 79 minut. Kristyna Pliskova (WTA 70) zaserwowała dziewięć asów i pokonała 6:2, 7:6(4) Alionę Bolsova (WTA 104). Czeszka zdobyła 33 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa z trzech break pointów, a sama uzyskała trzy przełamania.

BGL BNP Paribas Luxembourg Open, Luksemburg (Luksemburg)