ATP Antwerpia: Andy Murray zameldował się w II rundzie. Soon Woo Kwon odprawił Richarda Gasqueta

Andy Murray pokonał Kimmera Coppejansa w I rundzie turnieju ATP Tour 250 w Antwerpii. Soon Woo Kwon wyeliminował Richarda Gasqueta.

Andy Murray Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Andy Murray
Andy Murray (ATP 243) notuje pierwszy występ na nawierzchni twardej w hali od Finałów ATP Tour 2016. W I rundzie imprezy w Antwerpii Brytyjczyk pokonał 6:4, 7:6(4) reprezentanta gospodarzy Kimmera Coppejansa (ATP 158). Były lider rankingu w pierwszym secie prowadził 3:0, by stracić trzy gemy z rzędu, ale końcówka należała do niego. W drugiej partii wrócił z 1:3, a w tie breaku od 1-3 zdobył sześć z siedmiu kolejnych punktów. W ciągu godziny i 44 minut Murray trzy razy został przełamany, a sam wykorzystał cztery z sześciu szans na przełamanie. O ćwierćfinał zmierzy się z Urugwajczykiem Pablo Cuevasem lub Boliwijczykiem Hugo Dellienem.

Richard Gasquet (ATP 57) przegrał 6:1, 3:6, 4:6 z Soonem Woo Kwonem (ATP 88). W trwającym godzinę i 50 minut meczu Francuz zaserwował 10 asów i zdobył o cztery punkty więcej (77-73), ale ten najważniejszy padł łupem Koreańczyka. Kolejnym rywalem tenisisty z Seulu będzie Argentyńczyk Guido Pella (ATP 20). Gasquet w Antwerpii triumfował w 2016 roku. Gilles Simon (ATP 47) w 64 minuty rozbił 6:1, 6:2 Steve'a Darcisa (ATP 179). Francuz zgarnął 21 z 23 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Obronił dwa break pointy i zaliczył cztery przełamania. W II rundzie zmierzy się ze swoim rodakiem Jo-Wilfriedem Tsongą (ATP 36).

Jan-Lennard Struff (ATP 41) w 44 minuty rozbił 6:2, 6:1 Gregoire'a Barrere'a (ATP 84). Niemiec posłał pięć asów i zdobył 23 z 24 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Nie musiał bronić żadnego break pointa, a sam wykorzystał pięć z siedmiu szans na przełamanie. Feliciano Lopez (ATP 62) zwyciężył 7:6(2), 6:4 Camerona Norrie (ATP 61). Hiszpan zaserwował 12 asów i odparł sześć break pointów. Kolejnym jego rywalem będzie Szwajcar Stan Wawrinka (ATP 18).

Marius Copil (ATP 92) pokonał 6:4, 7:6(3) Federico Delbonisa (ATP 77). W ciągu 87 minut Rumun posłał dziewięć asów i zgarnął 31 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystał trzy z siedmiu break pointów. W II rundzie spotka się z innym Argentyńczykiem Diego Schwartzmanem (ATP 15), finalistką imprezy z 2016 i 2017 roku. Ugo Humbert (ATP 70) wygrał 6:4, 7:5 z Jozefem Kovalikiem (ATP 176). Francuz wywalczył 30 z 34 punktów przy własnym pierwszym podaniu i zaliczył trzy przełamania. Następnym jego przeciwnikiem będzie Belg David Goffin (ATP 14).