ATP Antwerpia: zwycięskie bitwy Andy'ego Murraya i Stana Wawrinki. Jannik Sinner w półfinale

Andy Murray i Stan Wawrinka wygrali trzysetowe bitwy i awansowali do półfinału turnieju ATP Tour 250 w Antwerpii. Kolejne zwycięstwo odniósł 18-letni Jannik Sinner.

Andy Murray Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Andy Murray
W piątek w Antwerpii Andy Murray (ATP 243) pokonał 6:3, 6:7(7), 6:4 Mariusa Copila (ATP 92) i awansował do pierwszego półfinału od Rolanda Garrosa 2017. Brytyjczyk mógł odnieść zwycięstwo w dwóch setach. Prowadził 6:3, 5:2, a później miał piłkę meczową w tie breaku. W trzeciej partii miało miejsce jedno przełamanie, które były lider rankingu uzyskał na 5:4. W trwającym dwie godziny i 35 minut meczu Murray zaserwował dziewięć asów (Copil miał ich 20) i zdobył 39 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Kolejnym rywalem Brytyjczyka będzie Ugo Humbert (ATP 70), który pokonał 5:7, 6:4, 6:4 Guido Pellę (ATP 20). W trzecim secie Argentyńczyk z 2:4 wyrównał na 4:4, ale przegrał dwa kolejne gemy. W ciągu dwóch godzin i 24 minut Francuz zaserwował 10 asów i wykorzystał cztery z 12 break pointów. Osiągnął trzeci w tym roku półfinał w głównym cyklu, po Marsylii i Newport.

Stan Wawrinka (ATP 18) zwyciężył 6:3, 6:7(6), 6:2 Gillesa Simona (ATP 47). Szwajcar również mógł wygrać w dwóch setach, bo miał piłkę meczową w tie breaku. W trwającym dwie godziny i 14 minut meczu zamienił na przełamanie pięć z siedmiu okazji i zgarnął 43 z 60 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Wawrinka podwyższył na 5-3 bilans spotkań z Francuzem.

W półfinale Szwajcar zmierzy się z 18-letnim Jannikiem Sinnerem (ATP 119), który pokonał 6:4, 3:6, 6:3 Francesa Tiafoe (ATP 53). W ciągu godziny i 41 minut Włoch posłał 10 asów i zdobył 41 z 51 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obronił cztery z pięciu break pointów, a sam uzyskał dwa przełamania. Rok temu o tej porze Sinner był notowany na 778. miejscu w rankingu. W najbliższy poniedziałek ma szansę na debiut w Top 100.