ATP Wiedeń: 300. zwycięstwo Grigora Dimitrowa. Marton Fucsovics rywalem Karena Chaczanowa

Grigor Dimitrow w dwóch setach pokonał Damira Dzumhura w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Wiedniu i odniósł swoją 300. wygraną w głównym cyklu. Karen Chaczanow w 1/8 finału zmierzy się z Martonem Fucsovicsem.

Marcin Motyka
Grigor Dimitrow Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Grigor Dimitrow
Od czasu półfinału US Open Grigor Dimitrow wygrał tylko jeden z pięciu rozegranych meczów, w tym poniósł cztery porażki z rzędu. W poniedziałek Bułgar przerwał jednak tę złą passę. W meczu I rundy turnieju ATP w Wiedniu pokonał 6:3, 7:5 kwalifikanta Damira Dzumhura, w ciągu 93 minut gry serwując sześć asów, uzyskując pięć przełamań i posyłając 22 zagrania kończące.

Dla 28-letniego Dimitrowa to 300. w karierze wygrany mecz w głównym cyklu męskich rozgrywek. - Wygrałem, ale uważam, że kilka rzeczy mogłem zrobić lepiej. Byłem bardzo zdeterminowany, aby znaleźć właściwy rytm. To wspaniałe, że zdołałem zwyciężyć bez straty seta. Najbardziej cieszy mnie to, że byłem opanowany, i też to, w jaki sposób przeszedłem przez ten pojedynek - powiedział, cytowany przez portal atptour.com.

O kolejne zwycięstwo Bułgar zagra z rozstawionym z numerem trzecim Matteo Berrettinim. Walczący o awans do Finałów ATP Tour Włoch w poniedziałek ograł 3:6, 6:3, 6:4 Kyle'a Edmunda. - On gra dobrze i czuje pewność siebie. Myślę, że to będzie świetny mecz - ocenił Dimitrow.

Dalej gra również inny pretendent do występu w kończącym sezon londyńskim Masters, Diego Schwartzman. Oznaczony "piątką" Argentyńczyk w spotkaniu otwarcia Erste Bank Open 2019 wygrał 6:4, 6:4 z Pierre'em-Huguesem Herbertem. Schwartzman w poniedziałek zaserwował dwa asy, wykorzystał trzy z 14 break pointów i zagrał 24 uderzenia kończące.

Oznaczony "dwójką" Karen Chaczanow, który w I rundzie okazał się lepszy od Huberta Hurkacza, w 1/8 finału stanie naprzeciw Martona Fucsovicsa. Węgierski kwalifikant na bocznym korcie w dwóch setach odprawił Lorenzo Sonego, czterokrotnie przełamując podanie Włocha.