ATP Finals: udany debiut Kevina Krawietza i Andreasa Miesa. Jean-Julien Rojer i Horia Tecau pokonani

Kevin Krawietz i Andreas Mies wygrali pierwszy mecz w debiucie w ATP Finals w Londynie. Niemcy pokonali Holendra Jeana-Juliena Rojera i Rumuna Horię Tecau.

Kevin Krawietz i Andreas Mies Getty Images / Na zdjęciu: Kevin Krawietz i Andreas Mies
Kevin Krawietz i Andreas Mies po raz pierwszy biorą udział w ATP Finals. W poniedziałek w Londynie ich rywalami byli Jean-Julien Rojer i Horia Tecau, mistrzowie imprezy z 2015 roku. Niemcy pokonali Holendra i Rumuna 7:6(3), 4:6, 10-6.

W pierwszym secie Krawietz i Mies wrócili z 2:4 i obronili piłkę setową w 12. gemie. W drugiej partii było jedno przełamanie, które Rojer i Tecau uzyskali na 1:0. W super tie breaku Niemcy od 1-3 zdobyli dziewięć z 12 kolejnych punktów i cieszyli się z pierwszego zwycięstwa w imprezie.

W ciągu godziny i 43 minut Krawietz i Mies zaserwowali dziewięć asów, o dwa więcej niż ich rywale. Niemcy zdobyli 43 z 55 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W pierwszym i drugim secie miały miejsce trzy przełamania, z czego dwa dla Rojera i Tecau. Było to pierwsze spotkanie tych par.

Niemcy w tym roku triumfowali w Rolandzie Garrosie i doszli do półfinału US Open. Zdobyli też dwa tytuły w turniejach rangi ATP Tour 250 (Nowy Jork, Antwerpia). Holender i Rumun to mistrzowie Wimbledonu 2015 i US Open 2017. W obecnym sezonie wygrali dwie imprezy (Madryt, Bazylea).

Rojer i Tecau notują czwarty wspólny występ w Turnieju Mistrzów. W 2014 i 2017 roku przegrali po trzy spotkania, a w sezonie 2015 nie stracili seta w pięciu meczach.

Finały ATP World Tour, Londyn (Wielka Brytania)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 9 mln dolarów
poniedziałek, 11 listopada

Grupa A (Maks Mirny)

Kevin Krawietz (Niemcy, 3) / Andreas Mies (Niemcy, 3) - Jean-Julien Rojer (Holandia, 6) / Horia Tecau (Rumunia, 6) 7:6(3), 4:6, 10-6