ATP Finals: porażka "jedynek". Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut pokonali Juana Sebastiana Cabala i Roberta Faraha

Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut w dwóch setach pokonali najwyżej rozstawionych Juana Sebastiana Cabala i Roberta Faraha w pierwszej kolejce zmagań w Grupie A w turnieju debla rozgrywanych na kortach twardych w hali w Londynie ATP Finals 2019.

Marcin Motyka
Nicolas Mahut i Pierre-Hugues Herbert Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Nicolas Mahut i Pierre-Hugues Herbert
Na zakończenie pierwszej kolejki rywalizacji deblistów w ATP Finals 2019 doszło do meczu tegorocznych mistrzów wielkoszlemowych. Najwyżej rozstawieni Juan Sebastian Cabal i Robert Farah, triumfatorzy Wimbledonu i US Open, zmierzyli się z oznaczonymi numerem siódmym Pierre'em-Huguesem Herbertem i Nicolasem Mahutem, zwycięzcami Australian Open. Lepsi w tej konfrontacji okazali się ci niżej notowani.

Mecz rozpoczął się lepiej dla Cabala i Faraha, którzy przełamali Herberta i objęli prowadzenie 2:0. Jednak pięć kolejnych gemów padło łupem Francuzów, którzy ostatecznie wygrali inauguracyjnego seta 6:3. Druga partia miała niemal identyczny przebieg. Kolumbijczycy ponownie jako pierwsi odebrali serwis rywalom, ale później sami dwukrotnie stracili podanie i w efekcie ponieśli porażkę.

W ciągu 81 minut gry Herbert i Mahut zaserwowali cztery asy, wykorzystali cztery z 15 break pointów i łącznie zdobyli 63 punkty, o dziewięć więcej od przeciwników. Cabalowi i Farahowi zapisano dwa asy i dwa przełamania.

Wygrywając w poniedziałek, Herbert i Mahut zrewanżowali się Kolumbijczykom za porażkę w finale Wimbledonu. Dla Francuzów to również piąty wygrany mecz z rzędu, Przed startem Finałów ATP Tour 2019 zwyciężyli w imprezie w Paryżu.

W drugiej kolejce zmagań w grupie Maksa Mirnego, w środę, Herbert i Mahut zmierzą się z niemiecką parą Kevin Krawietz / Andreas Mies. Z kolei Cabala i Faraha będzie czekać starcie z Jeanem-Julienem Rojerem z Holandii i Rumunem Horią Tecauem.

Finały ATP Tour, Londyn (Wielka Brytania)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 9 mln dolarów
poniedziałek, 11 listopada

Grupa A (Maks Mirny)

Pierre-Hugues Herbert (Francja, 7) / Nicolas Mahut (Francja, 7) - Juan Sebastian Cabal (Kolumbia, 1) / Robert Farah (Kolumbia, 1) 6:3, 7:5