ATP Finals: druga porażka Juana Sebastiana Cabala i Roberta Faraha. Lepsi Jean-Julien Rojer i Horia Tecau

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Juan Sebastian Cabal i Robert Farah
Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Juan Sebastian Cabal i Robert Farah

Juan Sebastian Cabal i Robert Farah doznali drugiej porażki w fazie grupowej ATP Finals 2019 w Londynie. W środę Kolumbijczycy zostali pokonani przez Holendra Jeana-Juliena Rojera i Rumuna Horię Tecaua.

Dla Juana Sebastiana Cabala i Roberta Faraha 2019 rok na zawodowych kortach jest znakomity. W ATP Finals jednak się im nie wiedzie. W poniedziałek pokonali ich Francuzi Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut. W środę ich rywalami byli Holender Jean-Julien Rojer i Rumun Horia Tecau. Kolumbijczycy przegrali 2:6, 7:5, 8-10.

W pierwszym secie Cabal i Farah nie mieli nic do powiedzenia. Dwa razy oddali podanie. W drugiej partii było jedno przełamanie, które Kolumbijczycy uzyskali na 6:5. W tie breaku najwyżej notowana para z 2-6 wyszła na 8-7, ale trzy ostatnie punkty padły łupem Rojera i Tecaua.

W ciągu 89 minut Cabal i Farah zaserwowali pięć asów, z czego trzy w drugim secie. Rojer i Tecau obronili dwa z trzech break pointów, a sami wykorzystali dwie z czterech szans na przełamanie. Zdobyli o cztery punkty więcej od Kolumbijczyków (65-61).

Było to drugie spotkanie tych par w 2019 roku. W ćwierćfinale Wimbledonu zwyciężyli Cabal i Farah po zażartej batalii (11:9 w piątym secie). Bilans wszystkich ich meczów to teraz 6-4 dla Rojera i Tecaua. W poniedziałek Holender i Rumun przegrali z mistrzami Rolanda Garrosa, Niemcami Kevinem Krawietzem i Andreasem Miesem.

Cabal i Farah w tym roku triumfowali w dwóch turniejach, w tym w Wimbledonie i US Open. Doszli również do półfinału Rolanda Garrosa. Kolumbijczycy notują drugi występ w ATP Finals. W ubiegłym sezonie doszli do półfinału. Rojer i Tecau po raz czwarty grają razem w tej imprezie. W 2015 roku zdobyli tytuł nie tracąc seta w pięciu meczach. W latach 2014 i 2017 nie wygrali spotkania. W obecnym sezonie Holender i Rumun zwyciężyli w Madrycie i Bazylei.

Finały ATP World Tour, Londyn (Wielka Brytania) Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 9 mln dolarów środa, 13 listopada

Grupa A (Maks Mirny)

Jean-Julien Rojer (Holandia, 6) / Horia Tecau (Rumunia, 6) - Juan Sebastian Cabal (Kolumbia, 1) / Robert Farah (Kolumbia, 1) 6:2, 5:7, 10-8