Challenger Helsinki: Karol Drzewiecki i Szymon Walków bez powodzenia. Odpadli w I rundzie debla

Karol Drzewiecki i Szymon Walków bez powodzenia startowali w halowym turnieju ATP Challenger Tour o puli nagród 46,6 tys. euro na kortach twardych w Helsinkach.

Rafał Smoliński
Szymon Walków Materiały prasowe / Biuro prasowe SOPOT OPEN / Andrzej Szkocki / Na zdjęciu: Szymon Walków
Rozstawieni z czwartym numerem Karol Drzewiecki i Szymon Walków spotkali się w środę z fińską parą Harri Heliovaara i Patrik Niklas-Salminen. W każdym secie okazali się gorsi od rywali o jedno przełamanie i po 62 minutach przegrali ostatecznie 4:6, 3:6.

Wcześniej Drzewiecki przystąpił do walki o główną drabinkę zawodów Tali Open 2019. W meczu eliminacji singla nasz reprezentant przegrał z doświadczonym Czechem Jaroslavem Pospisilem 4:6, 0:6. Ich poniedziałkowy pojedynek trwał 79 minut.

Tali Open, Helsinki (Finlandia)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 46,6 tys. euro
środa, 13 listopada

I runda gry podwójnej:

Harri Heliovaara (Finlandia) / Patrik Niklas-Salminen (Finlandia) - Karol Drzewiecki (Polska, 4) / Szymon Walków (Polska, 4) 6:4, 6:3