WTA Challenger Tajpej: Urszula Radwańska bez ćwierćfinału. Polkę zatrzymała Danka Kovinić

Urszula Radwańska zakończyła występ w halowym turnieju WTA Challenger na kortach twardych w Tajpej. W czwartek polska tenisistka przegrała w II rundzie w dwóch setach z Danką Kovinić.

Rafał Smoliński
Urszula Radwańska Getty Images / Aaron Gilbert/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
Najwyżej rozstawiona Danka Kovinić (WTA 91) okazała się zbyt wymagającą przeciwniczką dla Urszuli Radwańskiej (WTA 257). W partii otwarcia Polka jako pierwsza wypracowała break pointa, ale to Czarnogórka przełamała w czwartym gemie. Potem faworytka dołożyła jeszcze jednego breaka i pewnie zamknęła seta wynikiem 6:2.

Więcej walki ze strony krakowianki było w drugiej odsłonie. Radwańska przełamała już w gemie otwarcia, a potem zmarnowała okazje na podwyższenie prowadzenia w trzecim i piątym gemie. Wówczas do ataku przystąpiła Kovinić, która wyrównała stan seta. Gdy zanosiło się na tie break, Polka jeszcze raz straciła serwis i przegrała cały pojedynek.

Kovinić wygrała ostatecznie 6:2, 7:5 i awansowała do ćwierćfinału, w którym jej rywalką będzie w piątek Japonka Kyoka Okamura (WTA 255). Radwańska wywalczyła w Tajpej 15 punktów do rankingu WTA, co pozwoli jej wrócić do Top 250. Nasza tenisistka zwiększy tym samym swoje szanse na grę w eliminacjach do wielkoszlemowego Australian Open 2020.