Cykl ITF: Stefania Rogozińska-Dzik i Michał Dembek bez wygranej w Antalyi. Maciej Smoła przegrał w Dosze

Stefania Rogozińska-Dzik i Michał Dembek (Antalya) oraz Maciej Smoła (Doha) bez powodzenia startowali w singlu w swoich ostatnich w 2019 roku turniejach rangi ITF.

Rafał Smoliński
Michał Dembek Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Michał Dembek
Rok 2019 zbliża się ku końcowi i niewielu polskich tenisistów zdecydowało się powalczyć o rankingowe punkty. Do tego w Bytomiu odbywają się halowe mistrzostwa kraju, dlatego w tym tygodniu tylko czworo Biało-Czerwonych postanowiło zagrać w zawodowych turniejach.

W tureckiej Antalyi zaprezentowali się w singlu Stefania Rogozińska-Dzik i Michał Dembek. Nasza tenisistka przegrała w środę w I rundzie z Rosjanką Weroniką Pepeljaewą 5:7, 1:6. Szansy na wygranie meczu z oznaczonym "dwójką" Rosjaninem Iwanem Nedelką nie wykorzystał Dembek. Polak zwyciężył w pierwszym secie, a w drugim miał przewagę przełamania. Cały mecz przegrał jednak ostatecznie 7:6(6), 5:7, 2:6.

Maciej Smoła znalazł się w głównej drabince imprezy ITF w katarskiej Dosze i bardzo dobrze otworzył środowe spotkanie z Harrym Wendelkenem. Młody Brytyjczyk obronił jednak break pointy w ważnym momencie drugiego seta i mecz zaczął się odwracać. Polak przegrał 6:2, 6:7(3), 1:6. Na pocieszenie doszedł do półfinału w deblu, w parze ze swoim rodakiem Danielem Kosskiem, który wcześniej nie przeszedł kwalifikacji singla.

półfinał gry podwójnej:

Zizou Bergs (Belgia) / Zura Tkemaladze (Gruzja) - Daniel Kossek (Polska, 2) / Maciej Smoła (Polska, 2) 6:3, 5:7, 10-4

ćwierćfinał gry podwójnej:

Daniel Kossek (Polska, 2) / Maciej Smoła (Polska, 2) - Shahbaaz Khan (Indie, WC) / Mousa Shanan Zayed (Katar, WC) 7:5, 6:4

I runda gry podwójnej:

Daniel Kossek (Polska, 2) / Maciej Smoła (Polska, 2) - Asłan Karacew (Rosja) / Jarosław Szyla (Białoruś) 7:5, 7:6(6)