Halowe mistrzostwa Polski w tenisie. Triumf Julii Oczachowskiej i Kacpra Żuka w Bytomiu

W Bytomiu odbyła się tegoroczna edycja halowych mistrzostw Polski w tenisie kobiet i mężczyzn. Po tytuły w singlu sięgnęli Julia Oczachowska i Kacper Żuk.
Rafał Smoliński
Kacper Żuk PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Kacper Żuk

W finale turnieju głównego pań spotkały się Julia Oczachowska (niestowarzyszona) i Anna Hertel (KT Legia Warszawa). Po trzysetowym boju ta pierwsza zwyciężyła 7:6(6), 6:7(2), 6:2, zostając halową mistrzynią kraju. Brązowe medale zdobyły Anastazja Szoszyna (Grunwald Poznań) i Aleksandra Wierzbowska (Olsza Kraków).

Trzy sety były również potrzebne do rozstrzygnięcia finału singla panów. Kacper Żuk z tenisowej sekcji Legii Warszawa pokonał ostatecznie Karola Drzewieckiego z Grunwaldu Poznań 6:2, 4:6, 6:1. Trzecie miejsce zajęli Wojciech Marek (Górnik Bytom) i Yann Wójcik (Warszawianka).

W grze podwójnej niespodzianek nie było. Po tytuły sięgnęły najwyżej rozstawione pary, czyli Hertel i Szoszyna oraz Drzewiecki i Szymon Walków.

Iga Świątek z najlepszym zagraniem 2019 roku (wideo)