WTA Shenzhen: efektowne otwarcie Aryny Sabalenki. Małe problemy Garbine Muguruzy

Aryna Sabalenka rozbiła Margaritę Gasparian w I rundzie turnieju WTA International w Shenzhen. Garbine Muguruza pokonała w trzech setach 18-letnią Xinyu Wang.

Aryna Sabalenka Getty Images / Zhe Ji / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
Aryna Sabalenka (WTA 11) walkę o obronę tytułu w Shenzhen rozpoczęła od rozbicia 6:3, 6:0 Margarity Gasparian (WTA 94). W pierwszym secie Rosjanka z 1:3 wyrównała na 3:3, ale dziewięć kolejnych gemów padło łupem Białorusinki. W ciągu 71 minut 21-latka z Mińska obroniła trzy z czterech break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z 11 okazji. Kolejną jej rywalką będzie Kristyna Pliskova (WTA 66), która posłała sześć asów i pokonała 6:3, 6:3 Irinę-Camelię Begu (WTA 73). Czeszka zgarnęła 31 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Garbine Muguruza (WTA 35) wygrała 3:6, 6:3, 6:0 z Xinyu Wang (WTA 153). Od stanu 3:6, 3:3 Hiszpanka zdobyła dziewięć gemów z rzędu. W ciągu 94 minut zaserwowała osiem asów i obroniła sześć z siedmiu break pointów. - To pierwszy mecz od dłuższego czasu i nie możesz się spodziewać, że zagrasz swój najlepszy tenis. Na początku moja przeciwniczka pokazała się z bardzo dobrej strony. Potrzebowałam trochę czasu, aby uzbroić się w cierpliwość, czekać na swoje szanse. Cieszę się, że udało mi się wygrać - powiedziała Muguruza, cytowana przez wtatennis.com.

Hiszpanka przed sezonem zmieniła swój sztab. Odnowiła współpracę z Conchitą Martinez, która doprowadziła ją do triumfu w Wimbledonie 2017. - Inny zespół, inna energia! Pracowaliśmy już wcześniej, nie ma w tym żadnej tajemnicy. Znamy się od dawna, mamy dobry kontakt. Nie ma żadnych gwarancji, ale na razie wszystko wygląda dobrze - stwierdziła Muguruza. Kolejną rywalką byłej liderki rankingu będzie Shelby Rogers (WTA 174), która uzyskała trzy przełamania i zwyciężyła 6:3, 5:7, 6:4 Nicole Gibbs (WTA 124).

Qiang Wang (WTA 28) w 58 minut rozbiła 6:0, 6:3 Ons Jabeur (WTA 81). Chinka zdobyła 33 z 42 punktów przy swoim podaniu i wykorzystała cztery z pięciu okazji na przełamanie. O ćwierćfinał reprezentantka gospodarzy zmierzy się z Alaksandrą Sasnowicz (WTA 69), która wróciła z 1:3 w drugim secie i pokonała 6:2, 6:3 Annę-Lenę Friedsam (WTA 141). W trwającym 76 minut spotkaniu Białorusinka obroniła pięć z sześciu break pointów.

Jelena Rybakina (WTA 36) wygrała 6:2, 1:6, 6:2 z Saisai Zheng (WTA 40). W ciągu godziny i 56 minut miało miejsce dziewięć przełamań, z czego pięć dla Kazaszki. Shuai Peng (WTA 68) zwyciężyła 6:2, 3:6, 6:3 Lin Zhu (WTA 71) po godzinie i 59 minutach. Wyżej notowana Chinka wykorzystała pięć z ośmiu break pointów.

Shelby Rogers (USA) - Nicole Gibbs (USA, Q) 6:3, 5:7, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Aryna Sabalenka awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Shenzhen?