WTA Shenzhen: Garbine Muguruza w ćwierćfinale. Odrodzenie Qiang Wang, maraton Zariny Dijas

Garbine Muguruza pokonała Shelby Rogers i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Shenzhen. Qiang Wang wróciła z 1:4 w trzecim secie i wyeliminowała Alaksandrę Sasnowicz.

Garbine Muguruza Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Garbine Muguruza
W I rundzie imprezy w Shenzhen Garbine Muguruza (WTA 35) straciła seta z 18-letnią Xinyu Wang. W środę była liderka rankingu pokonała 6:1, 7:6(2) Shelby Rogers (WTA 174). W ciągu 83 minut Hiszpanka zaserwowała 10 asów i zdobyła 36 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła cztery z pięciu break pointów i uzyskała trzy przełamania.

- Moja rywalka zaczęła grać lepiej i mecz stał się bardziej wyrównany. Cieszę się, że w tie breaku, w którym szanse były 50 na 50, udało mi się wygrać. Każde spotkanie jest bardzo ważne i świetnie jest rozpocząć rok tutaj od wygrania jak największej liczby meczów. Każdy turniej jest wyzwaniem i jestem zadowolona, że pozostaję w grze - cytuje Hiszpankę wtatennis.com.

Qiang Wang (WTA 28) zwyciężyła 6:4, 0:6, 7:6(5) Alaksandrę Sasnowicz (WTA 69). Chinka po rozstrzygnięciu na swoją korzyść pierwszego seta, w drugim i trzecim straciła 10 z 11 kolejnych gemów. Reprezentantka gospodarzy odrodziła się z 1:4 w decydującej partii i awansowała do ćwierćfinału po dwóch godzinach i 10 minutach.

Kolejną rywalką Wang będzie Jekaterina Aleksandrowa (WTA 34), która pokonała 7:6(7), 6:1 Shuai Peng (WTA 68). W pierwszym secie Chinka z 0:3 wyszła na 5:3, a później zmarnowała dwie piłki setowe, po jednej w 12. gemie i tie breaku. W ciągu 82 minut Rosjanka zaserwowała siedem asów i zdobyła 32 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z siedmiu break pointów.

Zarina Dijas (WTA 75) zwyciężyła 6:1, 6:7(9), 6:4 Annę Blinkową (WTA 58), która w I rundzie wyeliminowała najwyżej rozstawioną Belindę Bencić. Rosjanka obroniła dwie piłki meczowe w tie breaku drugiego seta. W trzeciej partii z 0:2 wyszła na 4:3, ale straciła trzy ostatnie gemy. W trwającym dwie godziny i 45 minut meczu popełniła 11 podwójnych błędów. Dijas pięć razy została przełamana, a sama wykorzystała dziewięć z 22 break pointów. W ćwierćfinale Kazaszka zmierzy się z Muguruzą.