Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Tenis. Organizatorzy turniejów wielkoszlemowych pomagają poszkodowanym przez pożary w Australii

Cztery organizacje zarządzające turniejami wielkoszlemowymi włączyły się w pomoc na rzecz poszkodowanych przez pożary, które od wielu tygodni niszczą busz w Australii.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Rafael Nadal, mistrz Rolanda Garrosa 2019 PAP/EPA / SRDJAN SUKI / Na zdjęciu: Rafael Nadal, mistrz Rolanda Garrosa 2019

Sytuacja w Australii ciągle jest dramatyczna. Ogień nie został jeszcze ugaszony, a jego ofiarą padło już ponad 1 mld roślin i zwierząt. Żywioł zagroził również ludziom, zabijając około 30 osób. W pomoc na rzecz tego kraju włączyli się sportowcy i organizacje z całego świata, w tym także tenisiści.

W niedzielę Novak Djoković poinformował o przekazaniu 500 tys. dolarów ze strony Stowarzyszenia Tenisistów Profesjonalnych. Do ATP dołączyła Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) i organizatorzy imprez wielkoszlemowych w Paryżu (FFT), Londynie (AELTC) i Nowym Jorku (USTA). Każda z nich zasili konto australijskiego Czerwonego Krzyża kwotą 100 tys. dolarów, co w sumie oznacza pomoc w wysokości 400 tys. dolarów.

Prezes ITF, David Haggerty: - Światowa społeczność tenisowa zjednoczyła się, aby wesprzeć wszystkie osoby dotknięte pożarami w wielu częściach Australii. Ta darowizna wesprze zespoły Czerwonego Krzyża, które ciężko pracują w terenie, zapewniając niezbędną pomoc w nagłych wypadkach, w tym ośrodki pomocy i wszelkie praktyczne wsparcie dla ofiar, ewakuowanych rodzin i osób, które straciły domy. Chcielibyśmy także pochwalić wszystkich członków społeczności tenisowej, którzy obecnie zbierają fundusze.

Zobacz także:
Roger Federer odpowiedział Grecie Thunberg
Serena Williams pomaga poszkodowanym przez pożary


ZOBACZ WIDEO Arabia Saudyjska się zmienia. To nie tylko Dakar, ale też inne wielkie imprezy

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×