Tenis. Australian Open: Stefanos Tsitsipas walkowerem w III rundzie. Zwycięstwa Diego Schwartzmana i Guido Pelli

Philipp Kohlschreiber oddał walkowerem Stefanosowi Tsitsipasowi mecz II rundy rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego Australian Open 2020. Bez straty partii do 1/16 finału awansowali Argentyńczycy - Diego Schwartzman i Guido Pella.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas PAP/EPA / SCOTT BARBOUR / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Stefanos Tsitsipas imponująco zainaugurował występ w Australian Open i w I rundzie oddał Salvatore Caruso ledwie pięć gemów. W 1/32 finału Grek miał zmierzyć się z Philippem Kohlschreiberem. Niemiec sezon 2020 rozpoczął od triumfu w challengerze w Bendigo, a na inaugurację zmagań w Melbourne także nie stracił seta. Do tego ciekawie zapowiadającego się spotkania jednak nie doszło. Kohlschreiber oddał mecz walkowerem z powodu kontuzji mięśni brzucha

Dla rozstawionego z numerem szóstym Tsitsipasa, zeszłorocznego półfinalisty Australian Open, to drugi z rzędu awans do III rundy tego turnieju. Kolejnym przeciwnikiem Greka będzie oznaczony "32" Milos Raonić bądź Cristian Garin.

Bez kłopotów w III rundzie zawodów w Melbourne Park zameldował się Diego Schwartzman. Rozstawiony z numerem 14. Argentyńczyk pokonał 6:1, 6:4, 6:2 Alejandro Davidovicha. W ciągu godziny i 56 minut rywalizacji Schwartzman zaserwował cztery asy, wykorzystał siedem z 14 break pointów, posłał 18 zagrań kończących i łącznie zdobył 100 punktów, o 29 więcej od Hiszpana.

Śladem kolegi z reprezentacji poszedł Guido Pella, turniejowa "22". 29-latek z Bahia Blanca wygrał 6:1, 6:4, 3:6, 6:3 z Gregoire'em Barrere'em, zapisując na swoim koncie sześć asów, pięć breaków i 26 uderzeń wygrywających. Dla Argentyńczyka to debiutancki awans do III rundy Australian Open.

Po raz pierwszy w karierze do 1/16 finału turnieju wielkoszlemowego dotarł Yoshihito Nishioka. Japończyk w trzech setach wyeliminował rozstawionego z numerem 30. Daniela Evansa. W środę wygrał także Sam Querrey, który w czterech partiach okazał się lepszy od Ricardasa Berankisa.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71 mln dolarów australijskich
środa, 22 stycznia

II runda gry pojedynczej:

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 6) - Philipp Kohlschreiber (Niemcy) walkower
Diego Schwartzman (Argentyna, 14) - Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) 6:1, 6:4, 6:2
Guido Pella (Argentyna, 22) - Gregoire Barrere (Francja) 6:4, 6:4, 3:6, 6:3
Yoshihito Nishioka (Japonia) - Daniel Evans (Wielka Brytania, 30) 6:4, 6:3, 6:4
Sam Querrey (USA) - Ricardas Berankis (Litwa) 7:6(2), 4:6, 6:4, 6:4