Tenis. Australian Open. Nieprzyjemne zdarzenie na korcie. Łukasz Kubot trafiony w głowę

Do nieprzyjemnej sytuacji doszło w środowym meczu miksta z udziałem Łukasza Kubota i Igi Świątek w ramach wielkoszlemowego Australian Open 2020. Polak został w pierwszym secie trafiony piłką przez rywala.

Rafał Smoliński
Łukasz Kubot Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Łukasz Kubot
Zdarzenie miało miejsce przy wyniku 4:3 i 40-30 dla polskiej pary. Wówczas John-Patrick Smith posłał mocny forhend przez środek kortu, a piłka uderzyła w głowę Łukasza Kubota. Lubinianin upadł, ale po chwili podniósł się i kontynuował grę. Wspólnie z Igą Świątek zakończył najpierw gema, a następnie seta.

Takie sytuacje nie należą do przyjemnych, ale w deblu i mikście się zdarzają. Australijczyk nie zrobił tego oczywiście specjalnie i natychmiast przeprosił naszego reprezentanta.

Gospodarze wygrali zakończone o godz. 2 w nocy czasu lokalnego spotkanie 3:6, 7:6(4), 10-3 i awansowali do półfinału miksta. W piątek przeciwnikami Smitha i Astry Sharmy będą Amerykanka Bethanie Mattek-Sands i Brytyjczyk Jamie Murray. Australijczycy to finaliści Australian Open 2019.