Tenis. WTA Hua Hin: Qiang Wang rywalką Katarzyny Kawy. Petra Martić uległa Xiyu Wang

Qiang Wang rozbiła Xinyun Han i będzie rywalką Katarzyny Kawy w II rundzie turnieju WTA International w Hua Hin. Petra Martić przegrała z Xiyu Wang, a Patricia Maria Tig wyeliminowała Yafan Wang.

Qiang Wang PAP/EPA / PETER FOLEY / Na zdjęciu: Qiang Wang
Qiang Wang (WTA 27) w ekspresowym tempie zameldowała się w II rundzie imprezy w Hua Hin. Chinka wykorzystała pięć z siedmiu break pointów i w 59 minut rozbiła swoją rodaczkę Xinyun Han (WTA 187). Było to 10. spotkanie tych tenisistek i Wang poprawiła bilans na 4-6. Han popełniła sześć podwójnych błędów.

- Pierwszy mecz nie jest łatwy. Moja rywalka popełniła dużo błędów, w tym podwójnych. Nie grałam zbyt dobrze, po prostu ona dużo psuła - powiedziała Wang dla wtatennis.com. W środę Chinka po raz pierwszy zmierzy się z Katarzyną Kawą.

Rozstawiona z numerem drugim Petra Martić (WTA 15) uległa 3:6, 4:6 Xiyu Wang (WTA 134). W ciągu 88 minut 18-letnia Chinka zdobyła 33 z 43 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Mistrzyni juniorskiego US Open 2018 odparła sześć break pointów i uzyskała dwa przełamania.

Yafan Wang (WTA 56) przegrała 1:6, 6:1, 6:7(5) z Patricią Marią Tig (WTA 105) po dwóch godzinach i 13 minutach. Chinka nie wykorzystała prowadzenia 2:0 w trzecim secie. Lin Zhu (WTA 70) obroniła pięć z siedmiu break pointów i pokonała 6:4, 6:2 Warwarę Flink (WTA 135).

Shuai Peng (WTA 106) w 47 minut rozbiła 6:1, 6:0 Yue Yuan (WTA 205). Wyżej notowana Chinka zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu szans i zgarnęła 50 z 68 rozegranych punktów (74 proc.). W II rundzie była 14. rakieta globu spotka się z Magdą Linette lub Ukrainką Kateryną Bondarenko.

Barbara Haas (WTA 140) popełniła 12 podwójnych błędów, ale zwyciężyła 3:6, 7:5, 6:3 Chihiro Muramatsu (WTA 214) po dwóch godzinach i 45 minutach. W pierwszym secie Austriaczka nie wykorzystała prowadzenia 2:0. W drugiej partii od 5:2 straciła trzy gemy, ale dwa kolejne padły jej łupem. W decydującej odsłonie było pięć przełamań, z czego trzy dla Haas.

En Shuo Liang (WTA 238) w 52 minuty rozbiła 6:3, 6:0 Xinyu Wang (WTA 141). Koreanka zdobyła 22 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu i 20 z 24 przy drugim serwisie rywalki. Triumfatorka juniorskiego Australian Open 2018 zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu szans.

Xiyu Wang (Chiny) - Petra Martić (Chorwacja, 2/WC) 6:3, 6:4
Patricia Maria Tig (Rumunia) - Yafan Wang (Chiny, 6) 6:1, 1:6, 7:6(5)
Shuai Peng (Chiny) - Yue Yuan (Chiny) 6:1, 6:0
Barbara Haas (Austria) - Chihiro Muramatsu (Japonia, Q) 3:6, 7:5, 6:3
En-Shuo Liang (Korea Południowa, Q) - Xinyu Wang (Chiny) 6:3, 6:0

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Hua Hin?