Tenis. ATP Delray Beach: emocjonalna wygrana Jacka Socka z Radu Albotem. Reilly Opelka skruszył opór Ernestsa Gulbisa

Jack Sock obronił piłkę meczową i pokonał broniącego tytułu Radu Albota w I rundzie turnieju ATP Tour 250 w Delray Beach. Reilly Opelka skruszył opór Ernestsa Gulbisa i wygrał w tie breaku trzeciego seta.

Jack Sock Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: Jack Sock
Radu Albot (ATP 51) nie obroni tytułu w Delray Beach. Mołdawianin odpadł w I rundzie po dreszczowcu. W trzecim secie nie wykorzystał prowadzenia 4:2 oraz zmarnował piłkę meczową w 12. gemie i przegrał 6:3, 3:6, 6:7(2) z Jackiem Sockiem. W trwającym dwie godziny i 15 minut meczu Amerykanin zaserwował siedem asów i zdobył 42 z 57 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Albot popełnił sześć podwójnych błędów.

W listopadzie 2017 roku Sock awansował na najwyższe w karierze ósme miejsce w rankingu. Zdobył tytuł Masters 1000 w Paryżu i doszedł do półfinału ATP Finals. Przez kolejne dwa lata Amerykanin miał serię słabych wyników i problemów zdrowotnych. W sezonie 2018 walczył z urazem biodra. W Australian Open 2019 doznał kontuzji kciuka i konieczna była operacja. Pauzował przez sześć miesięcy.

- Za mną kilka trudnych lat, a szczególnie ubiegły rok, gdy nie grałem zbyt wiele. Niewiele brakowało, a nie uprawiałbym już tego sportu, więc to dla mnie dużo znaczy. Bez ludzi z mojej drużyny prawdopodobnie nie byłoby mnie tutaj. Dziękuję im za podtrzymywanie mojej wiary i pozytywnego nastawienia, ponieważ od jakiegoś czasu nie miałem tego w sobie zbyt wiele - powiedział Sock dla atptour.com.

We wtorek w Delray Beach odniósł pierwsze singlowe zwycięstwo w ATP Tour od listopada 2018 roku (nie licząc wygranej z Fabio Fogninim w Pucharze Lavera 2019). Kolejnym rywalem Socka będzie jego rodak Steve Johnson (ATP 76), który pokonał 7:6(5), 6:4 Henriego Laaksonena (ATP 134). Szwajcar zaserwował 15 asów (o pięć więcej od Amerykanina), ale nie miał ani jednej szansy na przełamanie, a sam raz oddał podanie.

Reilly Opelka (ATP 54) zwyciężył 6:7(5), 6:4, 7:6(4) Ernestsa Gulbisa (ATP 224) po dwóch godzinach i 39 minutach. Amerykanin zaserwował 20 asów (o siedem więcej niż jego rywal) i wywalczył 57 z 65 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Jedyne w meczu przełamanie miało miejsce w pierwszym gemie drugiego seta.

Milos Raonić (ATP 37) pokonał 6:2, 6:2 Denisa Istomina (ATP 164). W ciągu 65 minut Kanadyjczyk zaserwował dziewięć asów i zdobył 21 z 22 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Uzyskał cztery przełamania. Jego rywalem miał być Andreas Seppi, ale Włoch wycofał się z powodu kontuzji lewej nogi. W II rundzie Raonić spotka się z Cedrikiem-Marcelem Stebe (ATP 147), który odparł pięć z sześciu break pointów i wygrał 6:2, 3:6, 6:2 z Bernardem Tomiciem (ATP 197).

Tommy Paul (ATP 70) miał zmierzyć się z Nickiem Kyrgiosem, ale Australijczyk wycofał się z powodu kontuzji nadgarstka. Amerykanin pokonał 6:2, 6:4 Daniela Elahiego Galana (ATP 146). Reprezentant gospodarzy posłał sześć asów i zgarnął 26 z 32 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparł dwa break pointy, a sam zaliczył trzy przełamania.

Cameron Norrie (ATP 60) zwyciężył 6:4, 6:7(4), 6:4 Taylora Fritza (ATP 38). Brytyjczyk odparł pięć z sześciu break pointów i zdobył 54 z 64 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Ugo Humbert (ATP 44) wygrał 6:7(5), 6:3, 6:1 ze Stefanem Kozlovem (ATP 367). W pierwszym secie Francuz nie wykorzystał prowadzenia 3:1 oraz 5-2 w tie breaku. W drugiej partii oddał podanie przy 1:1, ale zdobył 11 z 13 kolejnych gemów. Humbert zaserwował 12 asów i zamienił na przełamanie siedem z 11 szans.

Jason Jung (ATP 119) nie wykorzystał prowadzenia 2:0 w pierwszym i 3:0 w drugim secie meczu z Noahem Rubinem (ATP 269). Przy stanie 6:3, 4:3 dla Amerykanina Tajwańczyk skreczował z powodu choroby. Miomir Kecmanović (ATP 50) wygrał pierwszy set 6:2 spotkania z Jordanem Thompsonem (ATP 65). Australijczyk postanowił nie kontynuować gry z powodu problemów z szyją.