Tenis. Stacey Allaster dyrektorem US Open. Jako pierwsza kobieta w historii turnieju

Władze Amerykańskiej Federacji Tenisowej (USTA) potwierdziły, że Stacey Allaster jako pierwsza kobieta w historii została dyrektorem wielkoszlemowego US Open.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Stacey Allaster Getty Images / Visual China Group / Na zdjęciu: Stacey Allaster
Już w zeszłym sezonie Amerykański Związek Tenisowy ogłosił, że David Brewer przestanie być dyrektorem po US Open 2019. Do USTA dołączył w 1997 roku. Od 2012 piastował funkcję osoby zarządzającej międzynarodowymi mistrzostwami USA.

Brewera zastąpiła na stanowisku dyrektora Stacey Allaster. Kanadyjka (ma także amerykańskie obywatelstwo) to znana postać w świecie tenisa. Przez 14 lat (1991-2005) związana z Tennis Canada. Od 2006 do 2009 roku była przewodniczącą WTA. Potem przez sześć lat była prezesem zarządu organizacji dbającej o interesy kobiecego tenisa.

W 2015 roku Allaster niespodziewanie zrezygnowała z pełnienia tej funkcji. W kwietniu 2016 rozpoczęła pracę jako osoba odpowiedzialna za rozwój amerykańskiego zawodowego tenisa. Ma ogromny wpływ na strategię USTA i funkcjonowanie wielkoszlemowego US Open, cyklu US Open Series czy drużyn narodowych rywalizujących w Pucharze Federacji i Pucharze Davisa.

Allaster dalej będzie pełnić tę ważną funkcję. Teraz jednak do jej obowiązków będzie należało również zarządzanie US Open. Kanadyjka ma bardzo trudne zadanie, bowiem z powodu pandemii COVID-19 USTA musiała zwolnić część pracowników (więcej tutaj). Do tego w ostatnich tygodniach trwają rozmowy na temat organizacji nowojorskiego turnieju z zachowaniem reżimu sanitarnego (więcej tutaj). Ich efekty mają być znane 15 czerwca.

Czytaj także:
Donna Vekić chce skrócenia meczów mężczyzn
Novak Djoković o zasadach bezpieczeństwa w US Open

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Iga Świątek wyciągnęła siostrę na kort. Po treningu padło zabawne hasło


Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×