Altec/Styslinger Tennis Exhibition: Hubert Hurkacz zwycięski. Polak powalczy o piąte miejsce

Hubert Hurkacz odniósł pierwsze zwycięstwo w pokazowym turnieju Altec/Styslinger Tennis Exhibition rozgrywanym na korcie twardym w Miami w dobie pandemii COVID-19. W środę polski tenisista powalczy o piąte miejsce w zawodach.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz PAP/EPA / CRAIG GOLDING / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
W poniedziałek Hubert Hurkacz (ATP 29) przegrał w dwóch setach ze zdolnym Amerykaninem Brandonem Nakashimą, ale nie zakończyło to jego występu w zawodach. Organizatorzy postarali się, aby każdy z uczestników miał możliwość przetestowania się w warunkach meczowych w czasie zawieszenia touru, dlatego porażka w I rundzie nie oznaczała odpadnięcia z imprezy.

Dzięki temu Hurkacz rozpoczął we wtorek walkę o miejsca 5-8. Na jego drodze stanął JC Aragone (ATP 275), który był inicjatorem Altec/Styslinger Tennis Exhibition. W pierwszym secie Polak nie dał Amerykaninowi żadnego gema. W drugiej partii rywal okazał się lepszy o jedno przełamanie. Trzecią odsłonę rozstrzygnął tie break, w którym nasz reprezentant stracił zaledwie dwa punkty.

Hurkacz wygrał ostatecznie 4:0, 2:4, 4:3(2) i w środę zagra o piątą pozycję. Jego przeciwnikiem będzie Amerykanin Mackenzie McDonald (ATP 271), który we wtorek rozgromił bardziej doświadczonego i wyżej notowanego w światowej klasyfikacji rodaka Steve'a Johnsona (ATP 63) 4:0, 4:2.

Altec/Styslinger Tennis Exhibition, Miami (USA)