Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Koronawirus podczas turnieju w Palermo. Zakażona jedna z tenisistek

Jedna z uczestniczek turnieju w Palermo miała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie - poinformowało WTA. Tenisistka została wycofana z udziału w imprezie i odizolowana w hotelu.

Marcin Motyka
Marcin Motyka
laboratorium Materiały prasowe / Repsol / Na zdjęciu: laboratorium
Turniej w Palermo będzie pierwszym oficjalnym rangi WTA Tour od końcówki lutego, gdy rozgrywki zostały zawieszone z powodu pandemii koronawirusa. Impreza wystartuje w poniedziałek, ale już w sobotę rozpoczęły się kwalifikacje, w których brała udział Magdalena Fręch.

Zawody odbywają się pod reżimem sanitarnym. Jednym z punktów protokołu jest obowiązkowe poddanie testowi na obecność koronawirusa tuż po pojawieniu się na miejscu każdej tenisistki, która wystąpi w Palermo Ladies Open.

Władze WTA podały, że podczas pierwszej serii testów zdiagnozowano jeden przypadek zakażenia COVID-19. Tenisistka, u której wykryto koronawirusa, wycofała się z turnieju i została odizolowana w hotelu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: popis Huberta Hurkacza. Trafił idealnie

"We współpracy ze swoimi doradcami medycznymi oraz specjalistami ds. chorób zakaźnych, WTA wdrożyło plan reagowania na COVID-19. Każda osoba, która uzyska pozytywny wynik testu, zostanie odizolowana zgodnie z ustalonymi regułami i otrzyma odpowiednią opiekę medyczną. Ponadto wszyscy, którzy mogli mieć bliski kontakt z zakażoną, przejdą testy" - poinformowało WTA w oświadczeniu.

WTA ani organizatorzy turnieju nie podali, o jaką tenisistkę chodzi. Jednak będący na miejscu Mike Dickson, dziennikarz "Daily Mail", poinformował, że to najprawdopodobniej Wiktoria Tomowa. Bułgarka miała wystąpić w eliminacjach, lecz wycofała się z powodu choroby.

Wykrycie przypadku koronawirusa nie wpłynie na losy turnieju. "31. edycja Palermo Ladies Open będzie kontynuowana zgodnie z planem" - zapewniło WTA.

Turniej tenisowy w Madrycie poważnie zagrożony. Władze zalecają jego odwołanie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy uważasz, że turniej w Palermo powinien być kontynuowany?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (4)
 • Tom. Zgłoś komentarz
  no ciekaw jestem co jej będzie. Typuję że nic.
  • Fanka Rożera Zgłoś komentarz
   Czy uważasz, że Marcin Motyka będzie udawał, że nic się nie stało, czy jednak zaapeluje do Rożera Federera , aby ktoś założył mu kaganiec, po tym jak Maestro złamał obostrzenia
   Czytaj całość
   związane z wirusem COVID19, narażając na utratę zdrowia i życia dwie włoskie nastolatki?
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×