Tenis. WTA Palermo: Sara Errani lepsza od Kristyny Pliskovej. Porażki Jekateriny Aleksandrowej i Donny Vekić

Włoszka Sara Errani pokonała Czeszkę Kristynę Pliskovą i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Palermo. Odpadły Rosjanka Jekaterina Aleksandrowa i Chorwatka Donna Vekić.

Sara Errani Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Sara Errani
Sara Errani (WTA 169) odniosła drugie trzysetowe zwycięstwo w tym tygodniu w Palermo. W I rundzie wyeliminowała Rumunkę Soranę Cirsteę. W środę wygrała 3:6, 6:4, 6:3 z Kristyną Pliskovą (WTA 69). W trwającym dwie godziny i minutę meczu Włoszka wykorzystała sześć z 11 break pointów.

Errani w Palermo triumfowała dwa razy (2008, 2012). Do finału doszła jeszcze w 2009 i 2013 roku, przegrywając ze swoimi rodaczkami, odpowiednio z Flavią Pennettą i Robertą Vinci. Najlepszy wielkoszlemowy rezultat Włoszki to finał Rolanda Garrosa 2012. Poza tym osiągnęła półfinał US Open 2012. Tylko w Wimbledonie nie udało się jej dojść do ćwierćfinału.

Kolejną rywalką Errani będzie Fiona Ferro (WTA 53), która wróciła z 0:2 w pierwszym secie i pokonała 7:5, 6:2 Jekaterinę Aleksandrową (WTA 27). W ciągu godziny i 49 minut Francuzka obroniła sześć z ośmiu break pointów i zdobyła 31 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Donna Vekić (WTA 24) przegrała 2:6, 4:6 z Elisabettą Cocciaretto (WTA 157). W trwającym 95 minut spotkaniu Chorwatka popełniła siedem podwójnych błędów. Włoszka odparła cztery z pięciu break pointów.

Alaksandra Sasnowicz (WTA 119) w 72 minuty rozbiła 6:0, 6:2 Jasmine Paolini (WTA 95). Białorusinka odparła wszystkie osiem break pointów, a sama wykorzystała pięć z sześciu szans na przełamanie.