Tenis. WTA Palermo: wygrane bitwy Petry Martić i Anett Kontaveit. Dajana Jastremska i Camila Giorgi w ćwierćfinale

Petra Martić pokonała po trzysetowym boju Rosjankę Ludmiłę Samsonową w II rundzie turnieju WTA International w Palermo. Do ćwierćfinału awansowały również Estonka Anett Kontaveit, Ukrainka Dajana Jastremska i Włoszka Camila Giorgi.

Petra Martić PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Petra Martić
W czwartek w Palermo odbyły się trzy trzysetowe mecze. Tym razem niespodzianek nie było i rozstawione tenisistki awansowały do ćwierćfinału. Petra Martić (WTA 15) wygrała 5:7, 6:4, 6:2 z Ludmiłą Samsonową (WTA 117). Spotkanie trwało 2,5 godziny. Chorwatka zaserwowała sześć asów i obroniła 12 z 14 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Białorusinka Alaksandra Sasnowicz.

Anett Kontaveit (WTA 22) pokonała 3:6, 6:2, 6:2 Laurę Siegemund (WTA 65). W ciągu dwóch godzin i 18 minut Niemka popełniła siedem podwójnych błędów i zdobyła tylko siedem z 24 punktów przy swoim drugim podaniu. Estonka odparła 10 z 14 break pointów, a sama wykorzystała sześć z 11 szans na przełamanie. W ćwierćfinale zmierzy się z Włoszką Elisabettą Cocciaretto.

Camila Giorgi (WTA 89) zwyciężyła 3:6, 6:2, 6:4 Kaję Juvan (WTA 121) po dwóch godzinach i dwóch minutach. W trzecim secie Włoszka od 5:1 straciła trzy gemy z rzędu, ale przy 5:4 przypieczętowała awans za drugą piłką meczową. W całym spotkaniu uzyskała sześć przełamań.

Giorgi nie ukrywała, że jeszcze jej daleko do doskonałości. - Myślę, że muszę poprawić wszystko w mojej grze, bo wciąż jesteśmy na początku drogi. Popełniam więcej błędów niż zwykle, więc potrzebuję więcej meczów, aby uzyskać lepszy rytm - cytuje Włoszkę portal wtatennis.com. Awansowała do drugiego ćwierćfinału w sezonie. W marcu, tuż przed przerwaniem rozgrywek przez pandemię koronawirusa, doszła do tej fazy w Lyonie.

Ostatnie spotkanie rozpoczęło się o godz. 23:45 i było jedynym tego dnia rozstrzygniętym w dwóch setach. Dajana Jastremska (WTA 25) pokonała 6:2, 6:4 Oceane Dodin (WTA 116). W ciągu 77 minut Ukrainka zaserwowała 11 asów i zdobyła 27 z 33 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Kolejną rywalką Jastremskiej będzie Giorgi.

Camila Giorgi (Włochy) - Kaja Juvan (Słowenia, Q) 3:6, 6:2, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Petra Martić awansuje do półfinału turnieju w Palermo?