Tenis. ATP Nowy Jork: ogrom zmarnowanych szans. Hubert Hurkacz i John Isner odpadli w II rundzie debla

Hubert Hurkacz i John Isner odpadli w II rundzie debla rozgrywanego na kortach twardych w Nowym Jorku turnieju Western & Southern Open. Polak i Amerykanin przegrali w dwóch setach z Pablo Carreno i Alexem de Minaurem, choć mieli mnóstwo szans.

Marcin Motyka
Hubert Hurkacz Getty Images / Michael Reaves / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Od trzech dni Hubert Hurkacz i John Isner spotykają się ze sobą na korcie. W sobotę stanęli po tej samej stronie placu gry w meczu I rundy debla. W niedzielę - po przeciwnych, bo byli rywalami w spotkaniu w singlu. Z kolei w poniedziałek znów połączyli siły. W 1/8 finału deblowych zmagań w Nowym Jorku zmierzyli się z Pablo Carreno z Hiszpanii i Australijczykiem Alexem de Minaurem.

Było to deblowe starcie specjalistów od singla. I łatwo dało się to dostrzec. Cała czwórka lepiej czuła się w grze z głębi kortu. Niewiele było akcji typowych dla spotkań deblowych. Ostatecznie lepsi okazali się Carreno i De Minaur, którzy wygrali 7:6(6), 7:5, ale w dużej mierze to efekt zmarnowanych szans Hurkacza i Isnera.

W pierwszej partii Polak i Amerykanin odrobili stratę przełamania z gema otwarcia, przejęli inicjatywę i ze stanu 1:3 wyszli na 4:3. Przy 6:5 mieli dwa setbole, lecz ich nie wykorzystali i doszło do tie breaka. W dodatkowej rozgrywce wrocławianin i jego partner prowadzili 6-4, ale zmarnowali dwie kolejne piłki setowe i ostatecznie przegrali 6-8.

Przed rozpoczęciem drugiej odsłony Hurkacz poprosił o interwencję medyczną z powodu kłopotów z dłonią. Po wznowieniu, wraz ze swoim amerykańskim partnerem ruszyli do ataku i objęli prowadzenie 4:1 z dwoma przełamaniami. Wydawało się, że zmierzają po zwycięstwo w secie, ale w niewiarygodny sposób roztrwonili przewagę. Z końcowych siedmiu gemów zdobyli zaledwie jeden i w efekcie przegrali cały mecz.

Spotkanie trwało 97 minut. W tym czasie Hurkacz i Isner zaserwowali sześć asów, wykorzystali trzy z siedmiu break pointów, czterokrotnie zostali przełamani i łącznie zdobyli 68 punktów, o 15 mniej od rywali.

Za dojście do II rundy Western & Southern Open 2020 Hurkacz i Isner otrzymają po 90 punktów do deblowego rankingu oraz ponad 24,2 tys. dolarów do podziału. Polak zostanie w Nowym Jorku, bo od przyszłego tygodnia będzie rywalizował w wielkoszlemowym US Open.

Z kolei Carreno i De Minaur w ćwierćfinale zagrają z parą Wesley Koolhof / Nikola Mektić. Rozstawieni z numerem ósmym Holender i Chorwat w II rundzie pokonali 7:5, 6:1 duet Daniel Evans / David Goffin.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 4,222 mln dolarów
poniedziałek, 24 sierpnia

II runda gry podwójnej:

Pablo Carreno (Hiszpania) / Alex de Minaur (Australia) - Hubert Hurkacz (Polska) / John Isner (USA) 7:6(6), 7:5

ATP Nowy Jork: udana inauguracja Łukasza Kubota i Marcelo Melo. Wygrali trudny mecz

Czy w tym sezonie Hubert Hurkacz wywalczy ćwierćfinał turnieju rangi ATP Masters 1000 w deblu?