Tenis. US Open: Grigor Dimitrow przegrał pięciogodzinny bój z Martonem Fucsovicsem. Milos Raonić słabszy od rodaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANDREJ CUKIC / Na zdjęciu: Grigor Dimitrow
PAP/EPA / ANDREJ CUKIC / Na zdjęciu: Grigor Dimitrow

Grigor Dimitrow po czterech godzinach i 50 minutach walki przegrał z Martonem Fucsovicsem w II rundzie rozgrywanego na kortach wielkoszlemowego US Open 2020. Niespodziewaną porażkę po bardzo długim meczu poniósł również Milos Raonić.

Grigor Dimitrow rewelacyjnie spisał się w minionej edycji US Open, kiedy to dotarł do półfinału. W tym roku nie powtórzy tego sukcesu. Z zawodami w Nowym Jorku pożegnał się bowiem już w II rundzie. W czwartek rozstawiony z numerem 14. Bułgar przegrał z Martonem Fucsovicsem maratoński, trwający cztery godziny i 50 minut, pojedynek, podczas którego obaj mieli wzloty i upadki. W końcówce więcej energii zachował Węgier i dzięki temu zwyciężył 6:7(5), 7:6(4), 3:6, 6:4, 6:1.

Dla Fucsovicsa to drugie zwycięstwo nad Dimitrowem w ciągu nieco ponad tygodnia. Poprzednio pokonał go 25 sierpnia w II rundzie Western & Southern Open. Wygrywając, Węgier pierwszy raz w karierze awansował do 1/16 finału US Open. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Frances Tiafoe, który w czwartek, również w pięciu setach, wyeliminował Johna Millmana.

Niespodziewaną porażkę po bardzo długim starciu poniósł także inny rozstawiony, Milos Raonić. Oznaczony numerem 25. Kanadyjczyk, finalista zeszłotygodniowego Western & Southern Open, przegrał 7:6(1), 3:6, 6:7(4), 3:6 z rodakiem, Vaskiem Pospisilem po trzech godzinach i 18 minutach rywalizacji.

Pospisil, który w czwartek ani razu nie został przełamany, zaserwował 20 asów, posłał 49 uderzeń kończących i uzyskał dwa breaki, na awans do III rundy turnieju wielkoszlemowego w singlu czekał od Wimbledonu 2015, gdy doszedł do ćwierćfinału. Następnym rywalem Kanadyjczyka będzie Roberto Bautista, oznaczony numerem ósmym.

W III rundzie zameldował się również ubiegłoroczny półfinalista zawodów na Flushing Meadows, Matteo Berrettini. Rozstawiony z numerem szóstym Włoch pokonał 6:4, 6:4, 7:6(6) Ugo Humberta i w 1/16 finału zmierzy się z Casperem Ruudem.

US Open: Dominic Thiem wygrał na urodziny. Będzie pojedynek Austriaka z Marinem Ciliciem

US Open, Nowy Jork (USA) Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 53,4 mln dolarów czwartek, 3 września

II runda gry pojedynczej:

Matteo Berrettini (Włochy, 6) - Ugo Humbert (Francja) 6:4, 6:4, 7:6(6) Marton Fucsovics (Węgry) - Grigor Dimitrow (Bułgaria, 14) 6:7(5), 7:6(4), 3:6, 6:4, 6:1 Vasek Pospisil (Kanada) - Milos Raonić (Kanada, 25) 6:7(1), 6:3, 7:6(4), 6:3 Frances Tiafoe (USA) - John Millman (Australia) 7:6(6), 3:6, 1:6, 6:3, 6:3