Tenis. ATP Rzym: chamskie zachowanie i porażka Benoita Paire'a. Kei Nishikori wygrał pierwszy mecz od roku

Rzucający rakietą i butelką Benoit Paire zdobył trzy gemy w meczu I rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie z Jannikiem Sinnerem. Kei Nishikori pokonał Alberta Ramosa i odniósł pierwsze zwycięstwo od roku.

Marcin Motyka
Benoit Paire PAP/EPA / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Benoit Paire
Benoit Paire był wściekły, że musiał wystąpić już inauguracyjnego dnia turnieju ATP w Rzymie. "Dziękuję za gó...ny plan gier. Złożyłem prośbę, by po tym, co przydarzyło mi się w Nowym Jorku, mieć jeszcze jeden dzień na trening i zagrać we wtorek, a ponieważ zmierzę się z Włochem, wystąpię w poniedziałek" - napisał na Twitterze po ogłoszeniu planu gier. Francuz nie miał jednak wyjścia i w poniedziałek przystąpił do rywalizacji w I rundzie z Jannikiem Sinnerem.

W wykonaniu Paire'a był to jednak nie mecz tenisowy, lecz pokaz chamskiego zachowania. 31-latek z Awinionu rzucał rakietą i butelkami, przeklinał, pluł, a w pewnym momencie chciał przerwać spotkanie i zarządził przerwę medyczną. Sędzia stołkowy Adel Nour mu na to nie pozwolił i musiał wysłuchać wielu cierpkich uwag pod swoim adresem. Francuz za swoje skandaliczne zachowanie otrzymał tylko jedno ostrzeżenie. Mecz zakończył porażką 2:6, 1:6, ale nietrudno o wrażenie, że wynik tego 64-minutowego "spektaklu" niewiele go interesował.

Tymczasem zachowujący olimpijski spokój i pełne skupienie na grze 19-letni Sinner w II rundzie stanie naprzeciw rozstawionego z numerem trzecim Stefanosa Tsitsipasa, z którym przegrał w ubiegłorocznej edycji Internazionali BNL d'Italia.

Kei Nishikori pokonał 6:4, 7:6(3) Alberta Ramosa. Dla Japończyka, który od października zeszłego roku zmagał się z kontuzją łokcia, a do rozgrywek powrócił w ubiegłym tygodniu w Kitzbuehel, to pierwszy wygrany mecz od 28 sierpnia 2019, gdy w II rundzie US Open ograł Bradleya Klahna.

- Bardzo się cieszę. To dla mnie bardzo ważne zwycięstwo. Od zeszłorocznego US Open minęło wiele czasu, a ja potrzebuję pewności siebie. Może nie było idealnie, ale mam nadzieję, że z każdym kolejnym meczem będę coraz lepszy - mówił Nishikori, cytowany przez atptour.com.

Ugo Humbert wygrał 6:3, 7:6(5) z Kevinem Andersonem i w kolejnej fazie turnieju zmierzy się z oznaczonym "siódemką" Fabio Fogninim. Z kolei w ostatnim meczu dnia Stefano Travaglia okazał się lepszy od Taylora Fritza i o III rundę powalczy z Borną Coriciem.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)