Tenis. ATP Rzym: nieudany powrót do gry Gaela Monfilsa. Lorenzo Musetti pokonał kolejnego wielkiego rywala

Powracający do tenisa po półrocznej pauzie Gael Monfils w dwóch setach przegrał z Dominikiem Koepferem w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Znów zadziwił 18-letni Lorenzo Musetti.

Marcin Motyka
Gael Monfils PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Gael Monfils
Fajnie jest wznowić rywalizację w turniejach. Łapiesz rytm, pojawia się zmęczenie. Nie mam żadnego punktu odniesienia, dlatego mam poczucie, że potrzebuję meczów - powiedział Gael Monfils przed startem turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. W czwartek zmierzył się w spotkaniu II rundy z Dominikiem Koepferem i był to jego pierwszy występ od 28 lutego, gdy w półfinale w Dubaju nie wykorzystał trzech meczboli i przegrał 6:2, 6:7(8), 1:6 z Djokoviciem. Powrót na korty nie okazał się jednak udany dla Francuza. Uległ Niemcowi 2:6, 4:6.

Pokonując aktualnie dziewiątego w rankingu Monfilsa, 26-letni Koepfer odniósł swoje premierowe zwycięstwo nad tenisistą z czołowej "10" rankingu ATP. Zarazem po raz pierwszy w karierze awansował do 1/8 finału imprezy rangi Masters 1000. O ćwierćfinał powalczy z innym kwalifikantem i debiutantem na tym poziomie zawodów złotej serii, Lorenzo Musettim.

18-letni Włoch odniósł drugie w ciągu 48 godzin wartościowe zwycięstwo. Po tym, jak we wtorek okazał się lepszy od trzykrotnego mistrza wielkoszlemowego Stana Wawrinki, w czwartek pokonał 6:3, 6:4 Japończyka Keia Nishikoriego, finalistę US Open 2014 i byłego czwartego tenisistę świata.

- To był niesamowity mecz. Inny niż z Wawrinką, bo po returnie mogłem być bardziej ofensywny. Myślę, że grałem mądrze i blisko linii końcowej. Od początku dobrze się czułem, gdy uderzałem z forhendu. Jestem naprawdę szczęśliwy - mówił, cytowany przez atptour.com, Musetti, który w ciągu 102 minut rywalizacji zapisał na swoim koncie dwa asy, dwa przełamania i 19 zagrań kończących.

Do III rundy awansował również Casper Ruud. Norweg w godzinę i 47 minut wygrał 6:3, 6:4 z Włochem Lorenzo Sonego, a o awans do 1/4 finału zmierzy się z Chorwatem Marinem Ciliciem.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)
ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 3,465 mln euro
czwartek, 17 września

II runda gry pojedynczej:

Dominik Koepfer (Niemcy, Q) - Gael Monfils (Francja, 5) 6:2, 6:4
Casper Ruud (Norwegia) - Lorenzo Sonego (Włochy) 6:3, 6:4
Lorenzo Musetti (Włochy, Q) - Kei Nishikori (Japonia) 6:3, 6:4

ATP Rzym: Hubert Hurkacz poznał rywala w 1/8 finału. Zagra z zeszłorocznym półfinalistą