Tenis. WTA Strasburg: Jelena Ostapenko w ćwierćfinale po kreczu Kiki Bertens. Awans Aryny Sabalenki

Holenderka Kiki Bertens skreczowała w trzecim secie i Łotyszka Jelena Ostapenko awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Strasburgu. Białorusinka Aryna Sabalenka pokonała Rosjankę Annę Blinkową.

Jelena Ostapenko Getty Images / Minas Panagiotakis / Na zdjęciu: Jelena Ostapenko
Jelena Ostapenko (WTA 43) na ćwierćfinał w głównym cyklu czekała od października ubiegłego roku, gdy zdobyła tytuł w Luksemburgu. W Strasburgu Łotyszka na początek odprawiła Amerykankę Lauren Davis. W II rundzie prowadziła 2:6, 6:4, 4:2 z Kiki Bertens (WTA 8), gdy Holenderka skreczowała z powodu kontuzji lewego ścięgna Achillesa.

Ostapenko wróciła ze stanu 2:6, 2:4. W trwającym dwie godziny meczu obroniła 12 z 17 break pointów, a sama wykorzystała pięć z ośmiu szans na przełamanie. Łotyszka zdobyła o jeden punkt więcej (83-82) i wyrównała na 2-2 bilans spotkań z Bertens.

Kolejną rywalką Ostapenko będzie Nao Hibino (WTA 84), która pokonała 7:5, 6:3 Zarinę Dijas (WTA 76). W ciągu godziny i 47 minut Japonka zgarnęła 30 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła osiem z 10 break pointów, a sama uzyskała pięć przełamań. Wyszła na prowadzenie 3-2 w bilansie meczów z Kazaszką. Hibino osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie (Hua Hin).

Aryna Sabalenka (WTA 12) zwyciężyła 1:6, 6:4, 6:2 Annę Blinkową (WTA 59). W trwającym godzinę i 55 minut meczu obie tenisistki zaliczyły po cztery przełamania. Białorusinka wywalczyła o jeden punkt więcej (82-81). Było to ich drugie spotkanie. W 2017 roku w Manchesterze (ITF) również lepsza okazała się Sabalenka po trzysetowym boju. Zawodniczka z Mińska awansowała do pierwszego ćwierćfinału od lutego, gdy triumfowała w Dosze.

O półfinał Sabalenka zmierzy się z Kateriną Siniakovą (WTA 62), która wygrała 6:2, 6:4 z Jekateriną Aleksandrową (WTA 31). W ciągu 80 minut Czeszka obroniła dwa z trzech break pointów i wykorzystała cztery z ośmiu szans na przełamanie. Było to ich drugie spotkanie w 2020 roku. W styczniu w Shenzhen ze zwycięstwa cieszyła się Rosjanka. Bilans ich wszystkich meczów to teraz 3-3. Siniakova doszła do pierwszego ćwierćfinału od sierpnia ubiegłego roku (Bronx).

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)