Tenis. Roland Garros: Kamil Majchrzak odpadł w I rundzie. Karen Chaczanow za mocny dla Polaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

Kamil Majchrzak odpadł w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych w Paryżu wielkoszlemowego Roland Garros 2020. W poniedziałek Polak w trzech setach przegrał z Karenem Chaczanowem.

Kamil Majchrzak nie miał szczęścia w losowaniu Roland Garros 2020. W I rundzie Polak trafił na rozstawionego z numerem 15. Karena Chaczanowa. Rosjanin to tenisista o ugruntowanej pozycji w czołówce i wysokiej klasie. W poniedziałek to udowodnił, okazując się zbyt wymagającym przeciwnikiem dla naszego reprezentanta.

W pierwszym secie obaj znakomicie spisywali się przy własnych podaniach i doszło do tie breaka. Decydującą rozgrywkę lepiej rozpoczął Majchrzak, który objął prowadzenie z mini przełamaniem, ale szybko roztrwonił przewagę. Popełnił kilka niewymuszonych błędów i to wraz z wyższym poziomem gry Chaczanowa poskutkowało porażką piotrkowianina 3-7.

Po przegranej inauguracyjnej odsłonie Majchrzak ruszył do ataku i w gemie otwarcia kolejnej po kapitalnym returnie z bekhendu wywalczył przełamanie. Polak wyszedł na 3:1, ale w tym momencie oddał inicjatywę. Chaczanow zdobył pięć gemów z rzędu, wygrał tę partię i dzięki temu objął prowadzenie 2-0 w setach.

To był intensywny mecz. Obaj zostawiali na korcie dużo energii i wkładali mnóstwo sił w uderzenia. Rozgrywali wiele wymian z głębi kortu, w których częściej skuteczniejszy był Rosjanin, dlatego też Polak starał się urozmaicać grę - atakować przy siatce i posyłać skróty. Przez dłuższe fragmenty meczu Majchrzak toczył wyrównaną walkę, lecz w decydujących momentach zawsze górą okazywał się Chaczanow.

Trzeci set miał niemal identyczny przebieg jak poprzedni. Znów Majchrzak szybko wywalczył przełamanie i objął prowadzenie, ale ponownie zmarnował przewagę. Tym razem od stanu 3:2 przegrał cztery gemy z rzędu i poniósł porażkę w całym spotkaniu.

W ciągu godziny i 56 minut gry Majchrzak zaserwował osiem asów, pięciokrotnie został przełamany, wykorzystał dwa z ośmiu break pointów, posłał 38 zagrań kończących, popełnił 40 niewymuszonych błędów i łącznie zdobył 82 punkty, o 19 mniej od rywala. Chaczanowowi natomiast zapisano sześć asów, 32 uderzenia wygrywające oraz 22 pomyłki własne.

Za występ w Roland Garros 2020 Polak otrzyma 10 punktów do rankingu ATP i 60 tys. euro premii finansowej. Z kolei Rosjanin w II rundzie zmierzy się z Jirim Veselym.

Roland Garros, Paryż (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 38 mln euro poniedziałek, 28 września