KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Iga Świątek vs Warsaw Sports Group. Sąd wydał postanowienie ws. wniosku tenisistki

Iga Świątek odniosła "małe zwycięstwo" przed Sądem Okręgowym w Warszawie w batalii z byłym już sponsorem - agencją menedżerską Warsaw Sports Group.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Iga Świątek ONS.pl / all_imageB / Na zdjęciu: Iga Świątek
Mecze Igi Świątek oglądaj w CANAL+ oraz w serwisie canalplus.com
"Sąd Okręgowy w Warszawie na posiedzeniu niejawnym w dniu 13 października udzielił zabezpieczenia powódce Idze Świątek do czasu wydania prawomocnego rozstrzygnięcia w niniejsze sprawie poprzez zobowiązanie pozwanej Fundacji Warsaw Sports Group do powstrzymania się od rozpowszechniania nieprawdziwych informacji oraz składania podmiotom trzecim oświadczeń informujących o obowiązywaniu Umowy" - czytamy w postanowieniu warszawskiego sądu, do którego dotarł "Super Express".

Postanowienie sądu jest pierwszym zwycięstwem prawników 19-letniej tenisistki w sporze z jej byłym sponsorem - Warsaw Sports Group (WSG).

Mecenas triumfatorki tegorocznego French Open, Jarosław Chałas, w rozmowie z gazetą wyjaśnił, że przeciwko WSG został złożony proces, w którym m.in. chodzi o potwierdzenie faktu braku związania umową co najmniej od końca maja 2019 r., a także skuteczności dokonanego przez Świątek wypowiedzenia umowy z przyczyn leżących po stronie WSG.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Maria Szarapowa szykuje formę na święta

Wcześniej prezes WSG Artur Bochenek oficjalnie mówił o tym, że umowa o opiekę nad tenisistką formalnie nie została wypowiedziana. Sąd Okręgowy w Warszawie rozpatrzył wniosek tenisistki o zabezpieczenie w pozwie i udzielił go.

Przypomnijmy, że rozstanie Świątek z Warsaw Sports Group nie przebiegło polubownie. Strony złożyły pozwy do sądu. Agencja menedżerska przez lata wspierała finansowo rozwój wschodzącej gwiazdy tenisa i po zerwaniu kontraktu przez ojca zawodniczki w połowie 2019 r. teraz domaga się zwrotu poniesionych kosztów.

Według informacji "Super Expressu", może chodzić nawet o... milion złotych. Świątek uważa jednak, że szacunki WSG są zawyżone i nie mają podstaw w dokumentach.

Zobacz:
Tenis. Prawnik Igi Świątek: To urągało wszelkiej przyzwoitości
Tenis. Duża firma gotowa na współpracę z Igą Świątek. Na stole 6 mln złotych

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (10)
 • explosive Zgłoś komentarz
  Słabe to jest. Iga rewelacja. Tylko popatrz kto teraz będzie chciał sponsorować sportowców / tenisistów jak ten któremu się udało zaraz wypina się na przeszłość. Parę lat temu nie
  Czytaj całość
  było tak fajnie - co nie??? Ktoś wykładał kasę - olać go teraz (bo może nawet jakieś nieprawidłowości były?????) A może lepiej pokazać KLASĘ - bo tak to bardzo zły wzorzec idzie w świat
  • Omen Nomen Zgłoś komentarz
   He he he a już myślałem że to znowu jakieś stare zdjęcie Kubicy...
   • ando Zgłoś komentarz
    Ja jednak stoję po stronie sportowców . Ten przypadek , przypadek byłego menadżera Roberta Lewandowskiego . odbieram jako pazerność wszelkiej maści "pomocników" . Zarobili
    Czytaj całość
    mnóstwo kasy na talencie i pracowitości "gwiazd" . Trzeba umieć powiedzieć , dziękuje , idź swoją drogą , wszystkiego dobrego , szufla .
    • zgryźliwy Zgłoś komentarz
     Pewnie większość uzna, że skoro wygrała Roland Garros, dostarczyła nam tyle radości, to w tym sporze Iga (czy raczej jej tatuś) ma rację. Brak związku ? Nieważne.
     • jotwu Zgłoś komentarz
      To kolejny dowód,by zreformować sądy.I to natychmiast.Jak była nikomu nieznana to ....
      • StGforever To moja drużyna Zgłoś komentarz
       BEZNADZIEJA/NA aby wejść na szczyt, (choć jeszcze nie weszła) chętnie korzystała z pomocy innych w tym WSG (Warsaw Sports Group)], ale jak zarobiła kilka "papierów" , to nie
       Czytaj całość
       chce się podzielić... a może za te pieniązki inne młode dziewczyny i może chłopcy, mogli by spróbowac sił w turniejach zagranicznych w tym WIELKOSZLEMOWYCH NIBY WIELKA ŻYCĘZCZYNI, .....ALE MALUTKI CZŁOWIECZEK, a raczej pazerna dziewczynak WSTYD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×