Tenis. ATP Delray Beach: pierwszy finał Sebastiana Kordy. 20-letni Amerykanin zagra o tytuł z Hubertem Hurkaczem

Sebastian Korda będzie rywalem Huberta Hurkacza w finale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Delray Beach. W półfinale Amerykanin w dwóch setach pokonał Camerona Norrie'ego.

Marcin Motyka
Sebastian Korda PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Sebastian Korda
Sebastian Korda szybko zbiera owoce okresu przygotowawczego przepracowanego pod okiem Andre Agassiego. W pierwszym starcie w sezonie 2021, w turnieju ATP w Delray Beach, 20-letni Amerykanin wywalczył awans do finału. We wtorkowym półfinale pokonał 6:3, 7:5 Camerona Norrie'ego.

W premierowym secie wtorkowego spotkania Korda dwukrotnie przełamał przeciwnika - w czwartym gemie, gdy przy break poincie Norrie popełnił podwójny błąd serwisowy, i w dziewiątym. Dzięki temu zwyciężył w tej partii 6:3.

Amerykanin grał odważnie, agresywnie i był bardziej skłonny do ataku od Brytyjczyka. Ta taktyka dała mu efekt także w drugiej odsłonie. Wyszedł na prowadzenie 4:2 i zmierzał ku zwycięstwu. Jednak, kiedy serwował po wygraną i miał dwa meczbole, nie wytrzymał presji. Dał się przełamać i zamiast cieszyć się z triumfu, musiał kontynuować grę.

- Gdy jestem na korcie, staram się myśleć pozytywnie. Dużo nad tym pracowałem podczas przerwy przed sezonem - powiedział Korda w trakcie turnieju. I we wtorek zamienił te słowa w czyny. Po niewykorzystanej szansie nie załamał się, lecz walczył o kolejną. Ponownie przełamał serwis Norrie'ego, objął prowadzenie 6:5 i tym razem zakończył mecz przy własnym podaniu.

Dla 20-latka z Brandenton to pierwszy w karierze finał w głównym cyklu. - Z Norrie'em gra się bardzo trudno. Ma światowej klasy bekhend po krosie i trudno obronić się przed jego forhendem. Ale jestem bardzo zadowolony ze sposobu, w jaki zagrałem i że byłem agresywny przez cały mecz - powiedział, cytowany przez atptour.com.

O tytuł Korda zmierzy się z rozstawionym z numerem czwartym Hubertem Hurkaczem. Będzie to pierwszy pojedynek tymi tenisistami. Mecz zostanie rozegrany w środę i rozpocznie się nie przed godz. 21:00 czasu polskiego.

Delray Beach Open, Delray Beach (USA)
ATP 250, kort twardy, pula nagród 349,5 tys. dolarów
wtorek, 12 stycznia

półfinał gry pojedynczej:

Sebastian Korda (USA) - Cameron Norrie (Wielka Brytania) 6:3, 7:5

ATP Antalya: "reset" pomógł Alexowi de Minaurowi. Pokonał Davida Goffina i zagra w finale z Aleksandrem Bublikiem